Kelam: NATO peab oma põhikirja 5. artiklit muutma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

NATO septembris Inglismaal toimuval tippkohtumisel on eesmärgiks ka alliansi põhikirja kollektiivkaitsest rääkiva viienda artikli muutmine seoses muutunud olukorraga, rääkis Euroopa parlamendi liige Tunne Kelam.

Hirvepargis peeti traditsioonilist kõnekoosolekut, et meenutada 27 aasta möödumist Hirvepargi rahvakoosolekust, mis tõi 75-e aasta eest sõlmitud Molotovi-Ribbentropi pakti esmakordselt Eestis laiema avalikkuse teadvusesse.

Pakti juurde kuulunud lisaprotokollidega jaotati natsi-Saksamaa ja Nõukogude Liidu vahel ära osa Ida-Euroopast ning sealhulgas Eesti. Europarlamendi liikme Tunne Kelami sõnul ei ole selliste paktide võimalikkus jäänud ajalukku, sest kõigil on oma majanduslikud huvid ja keegi ei taha lähi-perspektiivis midagi kaotada.

"Kui me soovime paktide võimalikkust ületada - ma mõtlen kuritegelikke pakte -, siis selleks on kindlasti NATO solidaarsus kõigepealt - NATO tegelik tagatis Balti riikidele ja Poolale, et meil on püsivalt jõud siin oma liitlaste poolt, kuni Venemaa selgelt muudab oma poliitilist kurssi. Ja teiseks kõige vältimatumaks eesmärgiks on praegu NATO paari nädala pärast toimuval tippkohtumisel Inglismaal, et kuulsat artiklit viis, mis kõneleb kollektiivsest kaitsest, muudetaks vastavalt muutunud olukorrale," rääkis Tunne Kelam.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: