Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haapsalu tähistas 735. sünnipäeva

Foto: ERR

Haapsalu tähistas 735 sünnipäeva ja sel puhul oli linnas suur rahvapidu.

Haapsalule kui kuurortlinnale oli tänavune aasta väga edukas, kuid kohalikku elu varjutasid ka ebameeldivad sündmused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui tagasihoidlikult eestlaselt küsida, mis talle Haapsalus meeldib, siis naljaga pooleks öelduna saab vastuseks vaid „normaalne koht". Kohaliku slaavi kultuuriseltsi Bõliina eestvedaja Tatjana Jampolskaja nii tagasihoidlik pole.

"See on meie armas linn. Siin on meie juured, siin sündisid meie lapsed ja lapselapsed, siin on meie armastatud austajad. Meie linn nagu üks suur pere ja seepärast seda armastamegi. Ja mitte ainult linn - me armastame kõik selle elanikke ja külalisi. Palju õnne!" rääkis Tatjana Jampolskaja.

735 aastat on väärikas vanus ükskõik millise maa ja riigi linna jaoks. Kolumbusel läks aega veel üle kahesaja aasta, et Ameerika avastada, kui Haapsalus oli juba kirik ja piiskopilinnus. Linnus oligi seekordse Haapsalu sünnipäevapeo keskpunkt. Kohalikud arvukad kohvikud pakkusid söögipoolist ja linnarahvas sai osa viiekümnekilosest tordist.

Rääkides sellest, kuidas Haapsalu linnal läheb, leiab linnapea Urmas Sukles, et murekohti on, kuid tänavune suur turismiedu on see, mis on halba osa leevendab.

"Kui sul on siin mõni tööstus natuke suurem, ja see end kinni paneb, nagu siin kahjuks on juhtunud lähiaegadel või juhtumas lähiaegadel, siis üks asi, mida kinni ei panda, on meie loodus ja meremuda ja meie ilus vanalinn ja loss. Seda kinni ei pane!" ütles Sukles.

Haapsalu sellesuvise õitsengu üheks ilminguks on olnud paljud välikohvikud. Linnapea lubas, et järgmisel suvel, kui linn saab 736-aastaseks, suletakse Haapsalu vanalinn autoliikluseks, et teha ruumi veelgi rohkematele välikohvikutele.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: