Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn keelas linnaruumis alkoholi tarbimise, kuid mitte Toompeal ja presidendilossi läheduses

{{1409122954000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna linnavalitsus kehtestas määruse, mille alusel loetakse alkoholi tarvitamine linnaruumis teisi inimesi häirivaks.

Määrus lähtub põhimõttest, et korrakaitseseaduses sätestatu täitmiseks võib ja peab linn rakendama omapoolseid meetmeid.

Samas leidis linn, et mõnes piirkonnas on otstarbekas esialgu üldist keeldu mitte rakendada ja jälgida, kirjeldada ning hinnata seal toimuvat.

Sobivaks objektiks leiti olevat vanalinna osa ja roheala Kadriorus. Vaatlusperioodi kestvust määrus ei sätesta, üldine alkoholi tarvitamist häirivaks lugev säte jõustatakse uuritavates piirkondades vajadusel eraldi määrusega.

Eeltoodud nõuetele vastavad linnavalitsuse hinnangul kõige paremini Falgi tee, Toompea tänava, Toom-Kooli tänava, Kiriku tänava ja Rahukohtu tänavaga piiratud ala vanalinnas ning Mäekalda tänava, A. Weizenbergi tänava, J. Poska tänava ja Narva maanteega piiratud ala Kadriorus.

Nimetatud piirkonnad (vt jooniseid) tähistatakse kui alad, kus määrusega kehtestatavat üldist avalikus kohas alkoholi tarvitamise keeldu ei rakendata.

"Me arvestasime kõigepealt sellega, et nendes kohtades ei ole koole. Teine pool on see, et valisime Toompea, kuna seal käivad ka turistid ja miks mitte mõned Inglise poissmehed meil näitavad eeskuju ja tahavad ehk tänaval juua, siis eks nad võivad seal juua. Mis puudutab nüüd Kadriorgu, siis eks me peame hoolitsema ka oma alkoholitarbijate eest, et kui nad joovad ennast nii täis, et jäävad vedelema, siis muru peal on ju palju lihtsam vedeleda kui tänaval," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf "Aktuaalsele kaamerale".

Justiitsminister Andres Anvelt peab tänast Tallinna määrust aga puhtalt poliitiliseks sammuks. Anvelt möönab, et 2007. aastal kui seaduse menetlusprotsess algas, oli kaasamistava praegusest erinev, ning nõnda jäid arvestamata paljude kohalike omavalitsuste arvamus. Nüüd on ta valmis uuteks aruteludeks.

"Tutvudes nende vanade dokumentidega ma näen, et ka paljusid kohalike omavalitsuste arvamusi pole arvestatud, mistõttu ma pean oma kohuseks hakata seda uuesti läbi vaatama. Kui me sellel samal ümarlaual, konsultatsioonidel otsustame, et me ei ole selleks veel valmis, siis tuleb edasi minna ka ettepanekuga seda seadust muutma hakata," ütles Anvelt.

Uus Tallinnas joomist puudutav määrus jõustub kolme päeva jooksul pärast Riigi Teatajas avaldamist. See aga võib omakorda aega võtta veel kümme päeva, seega jõustub uus kord juba vähem kui kahe nädalaga.

*Uudis sisaldas esialgselt eksitavat infot, nagu keelanuks linn alkoholi tarbimise vaid kahes piirkonnas. Parandatud kell 12.46.

 

Toimetaja: Priit Luts, Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: