Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Miina Härma gümnaasiumis saabuvad esimese klassi õpilased aktusele jätkuvalt abiturientide käekõrval

Foto: Postimees/Scanpix

Täna oli 15 tuhande lapse jaoks esimene koolipäev. Kuigi paljudes koolides ei saa esimese klassi õpilased enam aktusele saabuda abiturientide käekõrval, on Tartu Miina Härma gümnaasium seda traditsiooni jätkanud.

Vanemad kooliõed ja -vennad tervitasid uusi õppureid laulu ja tantsuga, kuid ka lapsevanematel tuli enne esimest koolipäeva teha mõningaid ettevalmistusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on täpselt samasugune tunne ja hirm nagu ise läheks esimest korda kooli. Tegemist on esimese lapsega, kes kooli läheb ja hirm on seetõttu endal sama suur," rääkis lapsevanem Triin Tammiste.

Ta selgitas, et esimese koolipäeva eel käis ta lapsega korduvalt kooliteed läbi. "Kõik käis samamoodi nagu omal ajal, kui minu ema õpetas mind kaks nädalat kooli käima. Ma proovisin samamoodi teha," ütles ta.

Lapsevanem Roland Kaurov ütles, et temal on lapse koolimineku pärast ülev tunne. "Eks tuleb hakata teda esialgu kooli viima ja koolist koju tooma. Eks ema õpib temaga rohkem. Tänaseks päevaks ostsime koolitarbed, tegime tordi valmis ja muud ei midagi," lisas ta.

Täna kooliteed alustanud lapsed olid elevil. Lisaks emadele-isadele tuli kooliks ettevalmistusi teha ka lastel endil.

Mart Vigla ütles, et tema ootas kooliminekut kaua. "Kindlasti ostsin kõik enne valmis ja mul on kõik kooliks valmis," sõnas ta.

Tea Liis Simm ütles, et tema harjutas kooli eel palju matemaatikat ja muid aineid. Ka Lisett Marii Keerberg õppis, et kooliks valmis olla.

Tänavu oli aga klassijuhatajatel enne kooli pisut rohkemgi tööd kui varem, sest nii Miina Härma gümnaasiumis kui osades teistes koolides õpivad esimeste klasside õpilased lugemist esmakordselt uuest Lotte aabitsast.

"Kõige suurem vastutus on tegelikult selle pärast, kuidas neid koos tööle saada. See on esimesel õpetajal alati väljakutse," tõdes 1A klassi juhataja Mari Maimre.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: