Narvas suhtutakse USA presidendi külaskäiku umbusklikult ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1409726033000 | amCalendar}}
Foto: Postimees / Scanpix

Narva elanikud suhtuvad USA presidendi külaskäiku umbusu ja kohati isegi hirmuga.

Obamat peetakse sõjaõhutajaks, kelle visiit võib suhteid Venemaaga veelgi halvendada, selgus ERRi raadiouudiste Narvas tehtud tänavaküsitlusest.

Pika otsimise peale leiab ka Narva tänavatelt inimese, keda Obama külaskäik rõõmustaks. "See on alati hea, kui meie liidrid kõrgel tasandil kohtuvad. Suhtun Ameerikasse hästi - olen seal õppinud ja saanud hea hariduse," ütles üks vanem mees.

Valdavalt on aga Narva elanike hinnang Obama visiidile negatiivne.

"Ausalt öeldes mind see ei rõõmusta. Ameerika toob endaga sõja ja surma. Mina kardan," ütles üks vene keelt rääkiv naine.

"See ei ole hea uudis. Ma pooldan Venemaad. Obama teeb aga ainult halba, agiteerib Venemaa vastu," leidis teine küsitletu.

Kui inimestelt küsiti, miks on USA president Eestisse visiidile tuli, vastas üks inimene nii: "Selleks, et liita Euroopa riike Venemaa vastu. See on halb. Naabritega peab elama sõpruses."

Neljas küsitletu aga rääkis, et ta on kuulnud viiest sõjalisest tugipunktist Balti riikides ning talle see ei meeldi.

"See on poliitiline visiit, kuna me elame Venemaa läheduses, soovitakse külaskäiguga tugevdada kaitset," arvas üks narvalane.

Viimaks küsiti piirilinna elanikelt, milline on nende sõnum Barack Obamale. "Löögu kõigepealt oma riigis kord majja ja tulgu siis meid aitama, mitte sekkuma," ütles seepeale üks küsitletu.

"Tanke pole Eestile vaja," lisas teine.

"Ameerika demokraatia võiks põhineda inimesearmastusel, sõprusel ja rahul. Mitte sõjal ja teiste käsutamisel," leidis kolmas.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: