Vahur Made: NATO näeb Soomet ja Rootsit üha enam Baltikumi kaitse kontekstis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Barack Obama ja Toomas Hendrik Ilvese pressikonverentsil öeldust kõige tähelepanuväärsem oli lausekatke, kus USA president kasutas regionaalset määratlust „Põhjala-Balti“, leiab Eesti Diplomaatide Kooli asedirektor Vahur Made.

„See on selles mõttes olulise märgilise tähtsusega, et Soomet ja Rootsit nähakse USA ja NATO poolt üha rohkem ja rohkem Baltikumi kaitse kontekstis,“ ütles Made „Aktuaalse kaamera“ erisaates.

Made hinnangul oli president Obama pressikonverentsil öeldus nii eestlastele kui ka ameeriklastele suunatuid sõnumeid.

„Väga palju tegeleti kahe suure probleemiga: eestlaste meeli ärevuses hoidva Ukraina kriisiga ja ameeriklaste meeli ärevuses hoidvate arengutega Lähis-Idas, eriti tulenevalt uuest koletust mõrvast.“

Madele jäi silma, et sõnastusi valiti väga pressikonverentsil väga hoolikalt.

„Obama rääkis palju vägede roteerumisest, samas ka õppuste lisamisest. Kõige tähelepanuväärsem lausekatke, mis tema kõnes kõlas, oli regionaalne määratlus „Põhjala-Balti“, mis viitab ju ka sellele, et eeloleval NATO tippkohtumisel on Soomel ja Rootsil plaanis alla kirjutada n-ö võõrustajamaa lepingud NATO-ga ehk avada enda territooriumit rohkem NATO vägedele ja õppustele.“

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: