Nestor: kümme aastat tagasi oleks USA presidendi visiit olnud teise tähendusega

Foto: Postimees/Scanpix

Riigikogu esimees Eiki Nestor tõdes, et USA president Barack Obama visiit on tähtis, sest maailmas on ärevad ajad, kümme aastat tagasi oleks sel visiidil olnud hoopis teine tähendus.

Nestor ütles ETV saates "Ringvaade", et Obama visiit oli üks tähtsamatest poliitilistest sündmustest Eestis.

"Kõigepealt on tähtsus elles, et maailm on nii ärev. Mingis teises ajas, näiteks kümme aastat tagasi, oleks see sündmus olnud teise tähendusega. Täna on ta tähtis ärevuse tõttu ja tähtis seetõttu, et juba täna Obama ja meie enda riigijuhid sõitsid Walesi NATO tippkohtumisele. Arvan, et sellel on ka tähtsus meie sisepoliitika jaoks," selgitas riigikogu esimees.

Eestis on Obama populaarne ning teda võeti rõõmuga vastu. Nestori sõnul on Obama populaarsus Eestis seotud ilmselt eelkõige sellega, et USA on olnud meie kõige selgem toetaja. "Tegemist on USA presidendiga, väga sõbraliku inimesega ja inimesega, kellel on väga soe käpigistus - nii otseses kui kaudses mõttes," lisas ta.

Nestori kinnitusel on Obama näol tegemist maailma tipp-poliitikuga, mida on näha ka tema kõnedes. Nestor usub, et Obama visiit ja tema kõne, mida kuulas palju noori, kihutab neid tagant poliitikas osalemisele, poliitika tegemisele ja maailma paremaks muutmisele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: