Julgeolekunõunik: NATO alalise baasi mõistet tuleks avardada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi USA riigipea Barack Obama teatas täna kavatsusest suurendada veelgi Ühendriikide kohalolu Balti riikides, siis alaliste baaside rajamine jutuks ei tulnud. Eesti presidendi julgeolekunõunik Merle Maigre hinnangul tulekski ehk alalise baasi definitsioon eestlaste jaoks ümber mõelda.

"Alalise baasi definitsioon tuleks võib-olla korra läbi rääkida ja avardada seda. Mis asi see baas on? Mina defineeriks baasina liitlasvägede mis iganes kujul kohalolekut," rääkis Maigre intervjuus "Aktuaalsele kaamerale".

"Tähtis on see, et siin oleks üksused kohal, olenemata suurusest. Ja nad vajavad siin infrastruktuuri. Kas nimetame seda baasiks või mitte, taandub sellele, et NATO väed oleks Eestis kohal," rõhutas ta.

Küsimusele, kas NATO 5. artikli sisu sai täna kinnitust ning heidutus- ja kaitsevõime on Eestis kasvamas, vastas Maigre jaatavalt.

"Kahtlemata. Esiteks oli heidutusena ning sümboolselt ja väga märgiliselt mõjuv Obama visiit iseenesest. Aga ka see kõne, kus Obama korduvalt toonitas, et Eesti ei ole üksi. Et meie vabaduse pürgimuses toetavad meid Ameerika Ühendriigid," lisas julgeolekunõunik.

Obama külaskäigu kõige resoneerivam hetk oli Maigre jaoks hoopiski hommikune presidentide kohtumine Kadriorus, kui vesteldi digiteemadel, e-valimistest, internetivabadustest ja strateegilisest kommunikatsioonist. Obama olevat Maigre sõnul Ilvesele sügavalt silma vaadanud ja palunud neil teemadel omale mõtteid saata.

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: