Peaminister: Eesti ja USA seisukohad on NATO kohtumise eel sarnased

Foto: ERR

Eesti peaminister Taavi Rõivas, kes kohtus täna USA presidendi Barack Obamaga, ütles, et homme algava NATO tippkohtumise eel võib Eesti positiivselt meelestatud olla.

Taavi Rõivas ütles ETV saatele "Ringvaade" antud intervjuus, et Eesti võib tunda, et koos USA-ga on ta maailma tugevaim sõjaline jõud. "Kui USA president tuleb Eestisse ja ütleb, et mitte iial enam ei ole Eesti üksi ja ei kaota iseseisvust, siis ma arvan, et kõik peaks end hästi tundma. See on tugevaim võimalik kompliment meie liitlassuhetele," märkis ta.

Rõivas kinnitas, et tal on põhjust visiidiga rahul olla. Ta selgitas, et kohtumistel rääkis ta Obamaga julgeolekuteemadel - nii sõjalisest julgeolekust kui ka energiajulgeolekust ja välispoliitikast laiemalt. "Võib rahul olla ka tugeva kõnega, mille Obama pidas. Sõnumid, öelduna Eestist, on väga tugeva kaaluga ja mõistetavalt lähevad korda märksa kaugemal kui ainult Eestis. Usun, et need lähevad korda ka Eesti inimestele. Kui ikka USA president Eesti pinnal ütleb neid asju, siis sellel on väga tugev jõud."

Homme algab Walesis NATO tippkohtumine ning peaministri sõnul on kohtumise eel USA ja Eesti seisukohad sarnased. "Võime ka tippkohtumise eel väga positiivselt meelestatud olla, ka sealt tulevad meie jaoks olulised sõnumid," märkis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: