USA-s tunnustasid ka kriitikud Obama Eestis käiku, Venemaal jäeti visiit aga suure tähelepanuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Samal ajal kui Ameerika Ühendriikides tunnustavad isegi Obama kriitikud teda justnimelt Eesti visiidi eest, siis Venemaal Obama Tallinnas käik palju tähelepanu ei pälvinud ning pigem kardetakse Moskvas NATO tippkohtumiselt tulla võivaid vene-vastaseid samme, nentisid ERR-i korrespondendid Lauri Tankler ja Neeme Raud.

ERR-i korrespondendi Washingtonis Lauri Tankleri sõnul pöörasid USA meediaväljaanded Obama Tallinnas väljaöeldule küll suurt tähelepanu, kuid nende põhihuviks oli erinevalt eestlastest just see, mida president ütles Süürias ja Iraagis tegutsevate islamiäärmuslaste kohta, vahendas „Aktuaalne kaamera“.

Nimelt hurjutati Obamat täna kohalikus meedias, kuna ta ei öelnud enne Tallinnasse suundumist sõnagi eile Islamiriigi rühmituse poolt avaldatud video kohta ameeriklase hukkamisest.

„Obama kõnet võis jälgida otsepildis mitmes telekanalis ja mitme uudisportaali vahendusel ning ameeriklastele meeldib ikkagi rõhutada seda, et Eesti on üks vähestest liitlastest, kes USA kõrval korralikult kaitsekuludesse panustab,“ märkis Tankler.

Obama otsust külastada just nimelt Eestit, kiitsid seejuures ka tema karmid kriitikud, kes olid varem kõik ülejäänud presidendi välispoliitilised otsused hukka mõistnud.

ERR-i korrespondendi Moskvas Neeme Raua sõnul Obama Tallinna visiit Venemaal aga suurt tähelepanu ei pälvinud.

Tema sõnul käsitleti hommikustel pressikonverentsidel hoopiski NATO tippkohtumise teemat. Nimelt kardetakse, et organisatsiooni liikmesriigid lepivad just sel kohtumisel kokku uutes Venemaa-vastastes sammudes.

Oluliseimaks teemaks meedias oli pigem see, et Lääs on Venemaale välja kuulutanud uue külma sõja ning kavatsevad talle teha nii-öelda "kambaka", märkis Raud.

Toimetaja: Kai Kreos

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: