Paet: Obama visiit ei muuda Eesti suhteid Venemaaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Välisminister Urmas Paet ütles, et USA president Barack Obama visiit Tallinnasse ei muuda suhteid Venemaaga.

"Ma näen Obama visiiti kui suurt sõbralikkuse akti Eesti-USA suhetes. Ma ei näe, et see peaks muutma meie suhteid Venemaaga. Tähelepanuväärne on see, et üldiselt Venemaa meedias räägiti USA visiidist vähe. Eks see räägib seda keelt, et jätkuvalt ei soovi Vene võimumehed, et sealne avalikkus saaks teada nendest sõnumitest, mida Obama ütleb," rääkis Paet "Aktuaalses kaameras".

"Ma ei näe, et see meie suhteid Venemaaga kuidagi võiks puudutada, sest presidendid käivad ikka visiitidel," rõhutas Paet.

 Minister tõdes, et Eesti hääl kõlab NATO-s järjest mõjukamalt ning peamine põhjus on selles, et Eesti ei oota ainult abi teistelt, vaid panustab ka ise oma julgeolekusse.

"Eesti ei oota ainult seda, et meid aidatakse või meie julgeolekusse panustatakse nii, et me ise midagi ei tee. Kas või see fakt, et me ise oleme pannud 2% SKTst, ka keerulistel majandusaastatel, kaitsekuludesse on märkimisväärne. Me ise ka muretseme Euroopa ja iseenda julgeoleku ja sellesse panustamise eest. Selle tõttu on ka Eesti seisukohtadel olnud selge autoriteet juba nüüd, aga see, et kogu maailma tähelepanu on meie piirkonnal ja Obama valis just Eesti oma külaskäigu kohaks, on märkimisväärne," selgitas Paet.

Tänaste vastuoluliste teadete kohta, et Venemaa ja Ukraina on kokku leppinud relvarahus, ütles Paet, et kuni Venemaa jätkab oma osaluse eitamist konfliktis, ei saa püsivad kokkulepped sündida.

"See kõik oleks kena, kui see rahulepe ka tuleks, sest kõik ootavad, et tapmine ja vägivald lõpeks. Tänane teade oli samast seeriast, et Venemaa distantseeris end konfliktist, öeldes, et tema ju vaherahu teha ei saa, kuna pole konflikti osapool. Kuni Venemaa ei nimeta asju õigete nimedega ja ei tunnista oma osalust, ma ei näe, kuidas päris ja tegelikud uued poliitilised kokkulepped, sealhulgas ka tegelik vaherahu, mis püsima jääb, võiks tekkida," kommenteeris minister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: