Ossinovski: õpetajad saavad oma töö kohta liiga vähe tagasisidet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Rahvusvahelisest õpetajate uuringust TALIS selgus, et vaid 14 protsenti õpetajatest Eestis tunneb, et neid väärtustatakse piisavalt. Haridusminister peab selle üheks põhjuseks ka nappi tagasisidet õpetajate tööle.

Haridusminister Jevgeni Ossinovski rääkis ERRi raadiouudistele, et rahulolu sõltub kolmest asjast: kooli õhkkonnast, mis sõltub nii omavalitsusest kui ka kooli juhist ning oskusest õpetajat motiveerida, kindlasti rahastamisest ehk palkadest, aga väga palju rahulolematust tuleneb asjaolust, et õpetajad ei saa piisavalt tagasisidet.

Ossinovski sõnul ei tasuks alahinnata seda emotsionaalset tasu, mis kaasneb positiivse tagasisidega.

Teiste riikidega võrreldes saavad Eesti õpetajad oma töö kohta liiga vähe tagasisidet juhtkondadelt, teistelt õpetajatel ning lastevanematelt.

"See on tõenäoliselt natuke meie ühiskonnale loomuomane, et kui tehakse hästi, siis nii peabki ja selle eest ei ole vaja kedagi eraldi kiita. Kui on halvasti tuleb pahandada," kirjeldas Ossinovski.

Tema sõnul on õpetajatele ääretult oluline ka see, et tunnustatakse nende tööd. "Eestis on ju üks maailma parimaid haridussüsteeme, nagu ka PISA-testi tulemused näitavad ja see on kindlasti suuresti tänu meie headele õpetajatele," ütles minister.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: