Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kapo ametnik Eston Kohver on olnud Vene vastuluurele pinnuks silmas

Foto: ERR

Kaitsepolitsei teatel röövisid täna hommikul tundmatud isikud Luhamaa piiripunkti lähistel Eesti kaitsepolitsei töötaja Eston Kohveri ja viisid ta relva ähvardusel Venemaale, Vene FSB aga andis teada, et pidas Pihkva oblastis kinni relvastatud kaitsepolitsei töötaja. Eston Kohver on olnud varem Venemaa vastuluurele pinnuks ilmas.

Seda kinnitab Vene eriteenistuste väljaanne Lubjanka artikkel aastast 2011, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seal kirjeldatakse Eestiga piirnevat Pihkva oblastit kui kapo erilise tähelepanu all olevat piirkonda.

Artiklis tuuakse ära inimeste nimed, keda väljaanne peab peamisteks agentuuri värbajateks Pihkva kandis. Nende hulgas nimetab Lubjanka ka Eston Kohverit.

Sellise kogenud kaitsepolitseiniku röövimine toimus kella 9 paiku hommikul, kasutati suitsugranaate ja tõkestati raadiosidet. Kell 13 kohtunud Eesti ja Venemaa piirivalveametnikud käisid sündmuskohal ja kaitsepolitsei teatel kinnitas Venemaa piirivalve, et neil puuduvad andmed sellise intsidendi kohta.

"Ühiselt vaadeldi sündmuskohta ja fikseeriti, et tõepoolest on rüseluse märgid piiril. On näha, et Vene poolelt tulevad Eesti territooriumile n-ö jalajäljed, Eesti territooriumil on toimunud rüselus ning on märgid, et minnakse tagasi Vene poolele," kirjeldas kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu täna pressikonverentsil. Selle intsidendi kohta on olemas ka ametlik protokoll.

Mida Eston Kohver piiril täpselt tegi, seda kaitsepolitsei ei avalikusta. "Tegemist ei olnud tollel hetkel kriminaalmenetlusega, vaid teabehankega ehk piiriülese piiritolli korruptsiooni kohta teabe kogumisega kõige laiemas mõttes, aga detailidesse ma kahjuks minna ei saa," sõnas Sinisalu.

Kaitsepolitsei teatas, et FSB võttis omaks Eesti kaitsepolitseiniku kinnivõtmise, ent ei tunnista, et see toimus Eesti territooriumil.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: