"Aktuaalse kaamera" võttegrupp käis kaitsepolitseiniku röövimispaigas

{{1410020583000 | amCalendar}}
Foto: ERR

"Aktuaalse kaamera" võttegrupp käis kaitsepolitsei töötaja Eston Kohveri röövimispaigas. Lõuna prefekt Tarmo Kohv kordas, et röövimise toimumist Eesti territooriumil on oma dokumentaalse allkirjaga kinnitanud mõlema riigi piirivalve esindajad

Eile kell 9 hommikul toimunud kaitsepolitseiameti töötaja Eston Kohvri röövimine toimus vähem kui kümne kilomeetri kaugusel Luhamaa piiripunktist. Miikse küla lähedalt viib sündmuspaika halb tee, kust tavalise sõiduautoga ei pruugigi läbi pääseda.

Metsatee jõuabki täpselt Vene piiripostini 121, kus kaitsepolitsei väitel tulid Venemaa poolelt üle piiri relvastatud isikud ning rüseluse järel viisid relva ähvardusel Eston Kohvri Venemaale.

Kaitsepolitsei teatel tegeles Kohver salakaubajuhtumi uurimisega seotud andmekogumisega. Vene meedias levib aga versioon, et kapo ametnik viibis hoopis teisel pool piiri ja tegeles spionaažiga.

Lõuna prefekti Tarmo Kohvi sõnul reageeris piirivalve sündmusele kohe ja jõudis kohale minutitega, kuid kõik oli juba toimunud. Mõlema poole piiriesindaja abid on kinnitanud piiririkkumist suunaga Venemaalt Eestisse ja tagasi, kuid dokumendi peavad kinnitama ka piiriesindajad ise.

"Vähemalt siiamaale on olnud niimoodi: kui piiriesindajad kohtuvad piiril, ükskõik, milline piiri vahejuhtum on olnud, siis kui see sündmus seal fikseeritakse, need jäljed fikseeritakse, siis mõlemad pooled nõustuvad sellega. Tõsi küll, tavapärane komme on see, et esmalt kirjutavad sellele alla piiriesindaja abid, seejärel toimub siis piiriesindajate kohtumine, kus siis mõlema poole esindajad selle dokumendi nii-öelda kinnitavad - nii et kas see kinnitamine toimub, mina ei tea, igal juhul fakt on see, et see sündmus on praegusel hetkel fikseeritud Eesti vabariigi territooriumil, ehk need jäljed on fikseeritud Eesti vabariigi territooriumil ja selle kohta on mõlema poole piiriesindaja abid allkirja andnud," rääkis Kohv.

Piiriesindajate kohtumine on kokku lepitud esmaspäevaks. Kas kõik läheb nagu tavaliselt ja Venemaa esindaja paneb dokumendile oma allkirja, ei osanud aga Tarmo Kohv ennustada.

Toimetaja: Mark Šandali

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: