Paet: pole ühtki põhjust, miks Eesti konsul pole saanud kinnipeetud kapo ametnikuga kohtuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Välisminister Urmas Paet.
Välisminister Urmas Paet. Autor/allikas: Postimees/Scnapix

Välisminister Urmas Paeti sõnul taotletakse Vene välisministeeriumilt jätkuvalt, et reedel Eesti territooriumil röövitud ning FSB poolt Moskvasse toimetatud kaitsepolitsenikul Eston Kohveril võimaldataks kohtuda Eesti konsuliga.

"Soov, et meie konsul saaks külastada kinnipeetud Eesti kodanikku, kes jõuga Eesti territooriumilt ära viidi, on jõus ja seda me pidevalt kordame," kinnitas minister ERRi raadiouudistele.

"Kahjuks ei ole Vene pool sellele seni vastu tulnud. Iseenesest on see väga häiriv, et Eesti konsulil ei võimaldata oma kodanikuga kohtuda, kuigi sellistel puhkudel see oleks täiesti elementaarne," lisas ta.

Paet selgitas, et tavapäraselt võimaldatakse konsulil kinni võetud kodanikuga kohtuda esimesel nõudmisel. "Ma ei näe praegu ühtki põhjust, miks seda seni pole tehtud, samas kui juba on Eesti kodanikku isegi Moskvasse kohtusse suudetud viia ja sealt isegi esialgne kohtu poolt pealepandud tõkend tehtud. Nii et ei ole küll ühtegi arusaadavat või põhjendatud asjaolu, miks on see seni juba nii palju aega võtnud," rääkis minister.

Moskva Lefortovo ringkonnakohus sanktsioneeris laupäeval Eesti kaitsepolitsei ametniku Eston Kohvri kaheks kuuks vahi alla võtmise. Teda süüdistatakse spionaažis ning süüdimõistmise korral ootab teda 10- kuni 20-aastane vangistus.

Kaitsepolitsei teatel võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud reede hommikul kella 9 ajal relva ähvardusel vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult ja viisid ta endaga üle piiri Venemaale. Vahejuhtum leidis aset Võrumaal Meremäel Luhamaa piiripunkti läheduses.

Inimröövile eelnes seejuures Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine. Röövimisel toimus kaitsepolitsei kinnitusel Eesti poolel ka rüselus, mis on ka protokollitud.

Vene föderaalne julgeolekuteenistus ehk FSB väidab aga, et Eston Kohver peeti kinni Pihkva oblastis Eesti piiri ääres agentuuroperatsiooni läbiviimisel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: