Riisalu lahkus Keskerakonnast ja liitus IRL-iga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aivar Riisalu
Aivar Riisalu Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu liige Aivar Riisalu otsustas Keskerakonnast lahkuda ja liituda Isamaa ja Res Publica Liiduga.

Äriregister näitab, et Riisalu on esitanud parteist lahkumise avalduse eile. Täna osales poliitik juba IRL-i fraktsiooni koosolekul.

IRL-i saadetud pressiteate järgi kandideerib Riisalu kevadel toimuvatel riigikogu valimistel IRL-i nimekirjas.

"Aktiivses poliitikas jätkan alates tänasest IRL-i ridades. Otsustasin liituda IRLiga, kuna näen seal enda jaoks paremaid võimalusi panustada Eesti riigi arengusse," ütles Riisalu.

Riisalu sõnul on talle oluline, et IRL on erakond, mis ei tee kompromisse Eesti julgeoleku arvelt. "Eesti riigikaitse ei saa olla poliitpopulismi objekt. Peame hea seisma selle eest, et säiliksid riigikaitse kolm tugisammast: professionaalne armee, ajateenistus ning kaitseliit. Igasugused läbimõtlemata katsed seda kõigutada, nagu on ajateenistuse asendamine palgaarmeega, õõnestavad Eesti julgeolekut," rääkis Riisalu.

Riisalu lisas, et julgeolekuküsimuste kõrval on tal soovi aktiivselt tegeleda ka majanduspoliitikaga.

"Eesti lähiaastate üheks suurimaks väljakutseks saab olema ajale jalgu jäänud maksusüsteem. Viimane suurem maksureform toimus Mart Laari teise valitsuse ajal. Pärast seda on maksudebatt kinni kiilunud astmelise ja proportsionaalse tulumaksu juurde. Selle asemel on vajalik reformida tööjõumaksude olemust," rääkis ta.

Riisalu hinnangul on IRL toonud maksudebatti uut hingamist. "IRL-i Idee kaotada alla 500 euro teenivatel inimestel tulumaks lööks kahte kärbest ühe hoobiga: kõrged tööjõumaksud ja madalad palgad. Väheneb tööjõu maksukoormus ja kasvavad inimeste sissetulekud kedagi täiendavalt maksustamata," rääkis Riisalu.

Toimetaja: Priit Luts, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: