Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnus asusid õeharidust omandama esimesed 30 tudengit

Tallinna tervishoiu kõrgkooli ja Pärnu haigla ühisprojekti "Kool haiglas" raames alustas Pärnu haiglas õehariduse omandamist 30 tudengit. Huvi õppimise vastu oli suur ja erialale kandideeris 180 soovijat.

Tallinna tervishoiu kõrgkooli ja Pärnu haigla ühisprojekt "Kool haiglas" kestab esialgu kolm ja pool aastat ehk niikaua, kuni esimesed 30 õppurit on oma hariduse kätte saanud. Seejärel võetakse õppima uued tulevased õed, kuigi kaalutakse ka võimalust alustada järgmise vastuvõtuga isegi varem, vahendasid ERRi teleuudised.

Ei Tallinna tervishoiu kõrgkool ega Pärnu haigla ole varem selliselt õdesid koolitanud.

"Tõele au andes, kolme ja poole aastast õe põhiõpet me tegelikult tulimegi esimest korda nii-öelda oma piiridest välja korraldama," ütles Tallinna tervishoiu kõrgkooli rektor Ülle Ernits.

See, et huvi õendusõppe vastu nii suur oli, tuli haiglarahvale üllatusena.

"Oi, see oli suur üllatus, ja väga meeldiv üllatus. Kolmekümnele õppekohale kandideeris 180 inimest - uus inimest kohale. Mul on väga kahju, et paljud tublid inimesed jäid seekord ukse taha. Aga mine tea, tulevik on ees ja me unistame suurelt. Võib-olla kunagi avame siin suurema koolituskeskuse," rääkis Pärnu haigla õendusjuht Margit Seppik.

Pärnu haigla juht Urmas Sule tõdes, et tervishoiu kõrgkooli filiaal haiglas on olnud ammune unistus, mis nüüd õnnestus teoks teha.

"Tänane pidulik sündmus siis annab avalöögi selle unistuse realiseerimiseks. Mina olen küll äärmiselt tänulik nendele inimestel nii Tallinnas kui ka Pärnus, kes on oma panuse siia andnud," rääkis Sule.

Ta lisas, et Pärnu haiglas õekutse omandanu võib mõistagi teistesse tervishoiuasutustesse tööle minna.

"Tervishoiualane haridus, olgu see siis arstiharidus või õeharidus on selles mõttes hea, et üle maailma on tervishoiutöötajate defitsiit ja inimesed, kes omandavad arsti või õe kutse, võivad minna tööle kuhu iganes. Aga loomulikult meie oleme hästi ootusvalmis, et inimesed tuleks tööle Pärnu haiglasse," selgitas haigla juht.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: