Rõivas: NATO reageerimiskiiruses ei maksa kahelda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Peaminister Taavi Rõivas soovitab mitte uskuda väiteid ja spekulatsioone, et NATO reageerimiskiirus ei vasta Eesti vajadustele.

"Ma ei läheks kaasa väidete ja spekulatsioonidega, et kui kaua võtab aega ühe või teise täisvõimekuse saavutamine. Olen kindel, et Eesti jaoks olulised asjad - püsiv heidutus ja võime kiiresti reageerida - suudetakse ka praktikas väga kiiresti otsustada," rääkis Rõivas valitsuse pressikonverentsil.

Peaministri sõnul on oluline mõista, et lisaks NATO uutele loodavatele kiirreageerimisüksustele on ka praegu kiirreageerimisvõimekus olemas.

"Lisaks on igal NATO riigil oma kaitsevägi. Eestis juba praegu on kohal teiste liitlaste kaitseväelased. Nädalatega suudeti see kõik otsustada ja realiseerida," tõi ta näiteks.

NATO hiljutisel tippkohtumisel, mis oli Eesti jaoks Rõivase hinnangul väga edukas, lepiti kokku, et NATO loob väga kiire reageerimisega üksused.

"Kõik võimalused selleks on olemas, et artikkel 5 sõnastatud kollektiivkaitse saaks ka praktikas toimida. Ma tean, et NATO sõjaline juhtkond on seda juba pikalt ette valmistanud. Aga ma ei saa välja öelda, kui kaugel ollakse, sest plaanid pole avalikud," rääkis Rõivas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: