Paet: Eesti valmistab ette täiendava humanitaaraabi andmist Ukrainale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Välisminister Urmas Paet.
Välisminister Urmas Paet. Autor/allikas: Postimees/Scnapix

Välisminister Urmas Paeti sõnul on tsiviilelanike järjest halvenev olukord Ida-Ukrainas traagiline ning Eesti plaanib suurendada Ukrainale humanitaarabi andmist.

Paeti sõnul soovib Eesti Ukrainat aidata mitmel viisil - lisaks täiendava humanitaarabi andmisele korraldatakse ka vigastatute Eestisse ravile toomist.

ÜRO humanitaarasjade koordineerimisameti (OCHA) andmetel on Ukrainas septembri alguse seisuga üle 250 000 sisepõgeniku ning rohkem kui 300 000 inimest on põgenenud Ida-Ukrainast teistesse riikidesse. ÜRO lastefondi (UNICEF) andmetel ei alustanud 1. septembril õppetööd 900 kooli Donetskis ja Luganskis – see mõjutab ligi 270 000 last. Samuti halveneb nendes piirkondades joogivee kättesaadavus.

Paeti hinnangul on välja kuulutatud vaherahu oluline samm edasi, kuid nüüd peaksid järgnema ka sisulised kõnelused, mis lähtuvad Ukraina suveräänsusest ja terviklikkusest. „Sisulisi läbirääkimisi on aga raske läbi viia, kui Venemaa pole tunnistanud, et ta on konflikti osapool ning rikkunud Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust,“ ütles minister. „Jätkuvalt peab rahvusvaheline kogukond tegema kõik, et mõjutada Venemaad Ukraina ellu sekkumist lõpetama,“ lisas ta.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: