Saaremaa turupäeval kohtuvad kohalikud tootjad kord aastas otse oma tarbijatega

Foto: ERR

Saaremaal on kokku enam kui poolsada toidu väiketootjat, kelle toodangut suurtest kauplustest reeglina ei leia, aga vähemalt korra aastas toimub Kuressaare kesklinnas suur turupäev, kus tootja ja tarbija otse kohtuvad.

Tänase turupäeva valikus olid sibulad, küüslaugud, õunad, mahlad, moosid, leivad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Köögivilja ja puuviljaga ei ole mingit probleemi, seda võib müüa nii kodust kui ka turul ja selleks mingit paberit vaja ei ole. Peaasi, et pärast maksuametile deklareerid, palju sa müünud oled. Seened purgis, marjad purgis, ehk kõik mida on töödeldud, seal tuleb muidugi jälgida töötlemise nõudeid ja saada ka VTA-lt oma tunnustus. Seal on asi natuke keerulisem," selgitas Saaremaa Talupidajate Liidu juhatuse liige Aivar Kallas.

Kuigi valdavalt on enamus ehtsad ja head Saaremaised hoidised marketite moosidest kallimad, siis ostetakse neid ikkagi, puhta maitse nimel.

"Meil ei ole see toodang nii tohutult suur, aga me proovime teha ikka maitsva ja magusa mahla. Me ei lähe mitte selle hulga peale, vaid me sätime kokku ikka sellised sordid, et tuleks ilus ja magus mahl," rääkis Jaani Enno talust turule tulnud Malle Välisson.

Aivar Kallase sõnul tahavad suured poeketid väga pidevat ja ühesugust toodangut. "Ma ei näe küll mingit probleemi, et kui näiteks ühe talu mingi peedimoos saab letilt otsa, et sellepärast nüüd keegi jätab kauplusse uuesti tagasi tulemata," ütles ta.

Tänase turupäeva eripära oli kahjuks ka see, et seni on korraldatud neid vaid korra aastas. Samas on lootust helgemale tulevikule, sest sadakond noort gastronauti Saaremaa koolidest on hakanud huviga toiduga tegelema.

"Kodus kasvatatud asjad toome kooli ja koos tüdrukutega teeme nendest hoidised," rääkis Salme põhikooli gastronaut Hedy Läets.

"Meil on Saaremaal hetkel üle saja gastronaudi, kes ise kasvatavad, ise hoidistavad ja väga silmade särades täna kõik siin müüvad. Nii et kindlasti on meil siit kümne aasta pärast tulemas ka uusi ettevõtjaid," ütles gastronautide projektijuht Sulvi Munk.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: