Ligi: Euroopa kasvupotentsiaal on välisturgudel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Euroopa Liidu rahandusministrid otsivad võimalusi, kust leida majanduse elavdamiseks miljardeid eurosid nii, et ei peaks võlakoormust suurendama. Eesti rahandusministri Jürgen Ligi sõnul on Euroopa tarbijate vajadused juba väga kõrgel tasemel rahuldatud ning parim võimalus kasvuks on välisturgudele orienteerumine.

Euroopa Liidu majandus kasvas eelmisel aastal vaid 0,1 protsenti ning töötute arv ulatub 25 miljoni inimeseni, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Kui lühidalt märksõnu mainida, siis üks asi (mida kohtumisel arutati - toim.) on struktuursed reformid, mis võimaldaksid majanduspotentsiaali tõsta. Sealhulgas siis Euroopa siseturu barjääride kõrvaldamine. Lisaks riiklikele investeeringutele, millest palju rääkida armastatakse, aga kus on alati piirid ees, räägitakse ka riigi raha efektiivsest kasutamisest, kasvule suunatud kulutamisest ja eraraha juurdetõmbamisest. Neid ideekesi püütakse nimetada, aga selge see, et päris kasv on erasektori käes ja majanduskeskkonna üldise kindluse käes. Seni, kuni on ebakindlus ja Euroopas on ka sõda - kuigi praegu võib rääkida ka vaherahust - on täiendav ebakindlus ka veel õhus," rääkis Ligi.

Rahandusministri hinnangul on tarbijad oma põhivajadused rahuldanud ning saavutanud teatud heaolu taseme. Ettevõtjatel aga napib häid ideid ning projekte.

"Ideed on otsa saanud, tarbijad on saanud põhivajadused Euroopas väga kõrgel tasemel rahuldatud ja kui Euroopast väljamüüki ei suudeta suurendada, siis see on probleem. Väga suur osa Euroopa majandusest on sellise edevuse ja mittevajaliku rahuldamine. Kui seda on liiga palju, siis on selge, et asjade juurde tekitamine on keeruline. Suurem potentsiaal on ekspordil, et Euroopa suudaks investeerida välisprojektidesse ja müüa välisturgudele, seal on kasvupotentsiaal. Ära tuleks ka võtta ära sisemisi barjääre rahaliikumisel ja teenuste liikumisel. Sellele kõigele mõeldakse," ütles Ligi kohtumisel arutluse all olnud teemade kohta.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: