Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haiglate ja tervishoiutöötajate esindajad jätkavad läbirääkimisi palgatõusu teemal

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Eesti Haiglate Liit jätkab esmaspäeval läbirääkimisi tervishoiutöötajate esindusliitudega. Laual on jätkuvalt palgateema, aga ka töötajate täienduskoolitust puudutav.

Haiglate Liidu esimehe Urmas Sule sõnul andis vahepealne aeg võimaluse teha läbirääkimiste jätkamiseks vajalikke ettevalmistusi, vahendasid ERRi raadiouudised.

Ministeeriumile ja haigekassale jäid need ülesanded, mis puudutavad koolitusarvestuse ja selle kajastamist hindades, selgitas Sule. Lisaks pidi sotsiaalministeerium kutsuma läbirääkimiste laua taha Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, et arutada abiarstide ja 6. kursuse praktikakorraldusega seonduvat, mis on kaudselt kollektiivlepingu üks osa.

Eesti Tervishoiutöötajate kutseliidu esindaja Iivi Luik ütles, et nemad loodavad täna kuulda Haiglate Liidu seisukohti kollektiivlepingu punktide kohta, mis puudutavad näiteks töö-ja puhkeaega, ületunnitööd ning koolitusi.

Kui tervishoiutöötajad tahaksid end nõuetekohaselt täiendada, peaksid nad praeguses olukorras 20 tundi täiendkoolitust oma taskust kinni maksma.

Igal tervishoiutöötajal, arstil ja õendusala töötajal on kohustus aasta jooksul 60 tundi erialast täiendust, hoolduspersonalil 16. Haigekassas on selle hinnaks arvestatud 40 tundi aastas. See ongi Luige selgitusel suurim erinevus ministri määruse ja haigekasse poolse määruse täitmise vahel.

Haiglate Liit loodab kollektiivlepingu sõlmimiseni jõuda novembris-detsembris. 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: