Teadlased loodavad leida Eesti avamerealadest siin veel avastamata liike ja elupaiku

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Läänemeri. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi juhtimisel alustavad Eesti teadlased koostöös Norra ekspertidega Eestile kuuluvate avamerealade põhjalikku uurimist. Senisest enam soovitakse teada saada mereliste elupaikade ja ohustatud liikide leviku kohta.

Seni on ligi 2/3 Eestile kuuluvast Läänemerest peaaegu uurimata. "Kui siiani on suhteliselt hästi läbiuuritud vaid rannikule lähemal asuvad piirkonnad, siis nüüd on pingutused suunatud kaugematele, varem üle jõu käinud mereavarustele," rääkis TÜ Eesti mereinstituudi projektijuht Kristina Tiivel.

Tiiveti sõnul näitavad hiljutised pilootuuringud ja modelleerimine, et avastamist on ootamas nii Eesti merealade jaoks uued liigid kui ka rikkalikud merepõhja elupaigad.

Projekti raames töötatakse muu hulgas välja viigerhüljeste seire- ja aruandlusmetoodika, veelinnustiku uurimise metoodika ning uuritakse merelisi elupaiku majandusvööndis ning Natura 2000 aladel.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: