Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: Kohver võib loobuda Eesti riigi palgatud advokaatidest

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Venemaal FSB vanglas kinnipeetav kaitsepolitseinik Eston Kohver võib Eesti ajalehtede andmeil loobuda Eesti riigi palgatud advokaatidest. Siseminister Hanno Pevkur soovis sel teemal spekuleerimisest hoiduda, kuid möönis, et Lefortovo vanglas võib Kohver olla väga karmi psüühilise surve all.

"Me ei saa seda veel kommenteerida," vastas advokaat Mark Feigin eile õhtul Postimehe küsimusele, kas vastab tõele, et Kohver võib Eesti riigi palgatud advokaatidest loobuda.

Siseminister soovitavas Eesti Päevalehele antud kommentaaris ära oodata tänase advokaatide ja Kohvri järjekordse kohtumise, pärast mida saab Eesti pool rohkem informatsiooni. Advokaat Feigin ütles aga Postimehele, et täna, kolmapäeval, advokaadid Kohvriga ei kohtu.

"Fakt on see, et kõik, kes on kursis Vene õigus- ja vanglasüsteemiga, mõistavad, et seal ei ole lihtne istuda. Need mõjutusvahendid on seal erinevad ja kindlasti ei pea need olema füüsilised. See on igal juhul väga keeruline situatsioon, kus Eston Kohver täna on," märkis Pevkur.

Eesti piiriesindajad toetavad lahenduste otsimist diplomaatilisel tasandil

Eesti ja Vene piiriesindajad jäid Luhamaal eile hilisõhtul lõppenud kaheksatunnise nõupidamise järel eri meelt 5. septembri piiririkkumise suhtes, mis tõi kaasa kaitsepolitseinik Eston Kohveri ebaseadusliku Venemaale viimise. Vene pool sooviks asjaolusid piiriesindajate tasemel veel arutada, Eesti toetab aga pigem lahenduse otsimist diplomaatilisel tasandil, vahendasid ERRi teleuudised.

Kell lähenes kümnele õhtul, kui Eesti delegatsiooni juhtinud piiriesindaja Aimar Köss Venemaa kolleegidega teisipäeval hüvasti jättis - kell üks päeval alanud nõupidamine sai lõpuks läbi. Seekord kohtuti Eesti kutsel. Esimesel arutelul 5. septembri sündmuste üle jäi piiriesindajate abide allkirjastatud sündmuskoha vaatluse akt kinnitamata, teise kohtumise jättis Vene piiriesindaja ära.

"Kui rääkida tänase (teisipäevase - toim.) kohtumise tulemustest, siis võib väita seda, et ühisel arvamusel oleme selles, et 5. septembril Vene Föderatsiooni piirimärgi 121 piirkonnas leidis aset ebaseaduslik piiriületus," ütles piirivalvekolonel Aimar Köss.

See on ka kõik. Eesti pool kinnitab, et piiri rikuti suunaga Venemaalt Eestisse ja siit tagasi Venemaale, Vene piiriesindaja kinnitab, et ebaseaduslik piiriületus toimus vaid üht pidi - Eestist Venemaale.

Eileõhtusel kohtumisel Vene pool oma sõnade kinnituseks ühtki uut tõendit ei esitanud. Päev varem väitis Vene välisminister Sergei Lavrov, et Eston Kohver peeti kinni Vene territooriumil.

Eilse piiriesindajate kohtumise lõpuks sõlmiti ka protokoll, kus fikseeriti kummagi poole piiriesindaja seisukoht.

Aimar Köss peab tõenäoliseks 5. septembri piiriintsidendi üle arutelu jätkamist diplomaatilisel tasandil, ehkki Venemaa arvates pole ka piiriesindajate võimalused tunde kestnud väitluste järel ammendunud. Vaja olevat täiendavat tõendusmaterjali.

Vene delegatsioonilt "Aktuaalsel kaameral" kommentaari saada ei õnnestunud.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: