X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Türil asutasid üheksa klubi Eesti Vanatehnika Klubide Liidu

Kolmapäeva õhtul asutati Türil Eesti Vanatehnika Klubide Liit. Äsja loodud mittetulundusühingu asutamislepingule andsid allkirja üheksa klubi esindajad.

Vanatehnikaks peetakse sõidukeid, masinaid ja tehnilisi vahendeid, millel on vanust vähemalt 35 aastat, vahendasid ERRi teleuudised.

Kui palju Eestis vanatehnikaklubisid tegutseb, pole täpselt teada. Näiteks Järvamaal Väätsal avati hiljuti jalgrattamuuseum, kuid kuna sel klubil on alla kümne liikme, siis neid Türile vanatehnikaklubide katusorganisatsiooni looma ei kutsutud.

"Selle uue MTÜ loomisega me üritame astuda sammu edasi, et me oleks ülejäänud ühiskonnale, ülejäänud vabaliikumistele, valitsusele ja kasvõi kogu maailma teistele vanatehnika liikumistele võrdväärsed partnerid asjade ajamiseks ja läbirääkimisteks," ütles vanatehnika huviline Tõnu Piibur.

Vanatehnika huviliste sõnul vajab ülevaatamist näiteks vanade sõidukite registreerimisega seonduvad küsimused. Praegune, rahvasuus tuntud n-ö musta numbri teema vajab täpsustamist, kuna iga aasta tuleb ühe aasta võrra juurde vana tehnikat, mis saab kolmekümne viie aasta vanuseks.

Vanatehnika sõprade hulgas on neidki, kes leiavad, et ka Eestis peaks tegutsema korralik, soovitavalt riiklik, vanatehnika muuseum. Äsja loodud Vanatehnikaklubide Liit peab muuseumi loomisest aga palju olulisemaks seda, et hävineda võiv vanatehnika saaks võimalikult originaalilähedaselt korda tehtud.

"Kindlasti võiks muuseum olla, aga selle loomine ei ole niisama lihtne. Pealegi oleme me üsna väikesed ja pigem läheme seda teed, et näitame elusat tehnikat tänaval, mis on kordades parem reklaam ja toob noori võib-olla rohkem juurde kui muuseumi külastamine," rääkis Pärnumaa Vanatehnika Klubi juhatuse liige Tiit Talts.

Vanatehnikaklubide Liiduga oodatakse ühinema ka teisi sarnase tegutsemispõhimõttega klubisid.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: