Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eksperdid: uus venekeelne telekanal peab pakkuma kvaliteetset sisu Eesti elu kohta

Valitsus kiitis eile heaks venekeelse telekanali rajamise plaani. Rahvusringhäälingu kolmandal telekanalil jooksma hakkav programm peab aga meediaekspertide sõnul vaatajate võitmiseks pakkuma kõrgetasemelist sisu Eesti igapäevase elu kohta.

Meediaõppejõud Vitali Belobrovtsev usub, et uus venekeelne telekanal lööb läbi siis, kui pakub vaatajatele seda, mida nad oma tavapärasest teleprogrammist ei leia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie maal keegi ei tea, mida seal peab näitama, et inimesed hakkaksid seda vaatama, sest konkurents on tohutu, nagu me teame," selgitas Belobrovtsev. "Ja ainuke eelis sellel kanalil võiks olla see, et see kanal oskab, teab rääkida sellest, mis toimub siin - kohalikest inimestest, kohalikest sündmustest ja nii edasi."

Kultuuriministeeriumi audiovisuaalvaldkonna peaspetsialist Indrek Ibrus nentis, et ükski Vene telekanal ei räägi Eesti elust ja kindlasti ei tee nad seda objektiivselt. "Nad ei tee seda sellisel moel, mis aitaks Eesti venekeelset elanikku nende igapäevases elus edasi. Nad räägivad elust Venemaal, nad räägivad elust kuskil maailmas, kuskil teistes riikides, aga mitte elust siin Eestis."

"Miks mitte teha midagi "Õnne 13" laadset elu kohta Narva laadses linnas näiteks?" lisas ta.

Kuigi nii Belobrovtsev kui ka Ibrus leiavad, et loodav telekanal ei peaks põhirõhku panema meelelahutusele, siis ometigi ei saa ka päris ilma selleta.

"Kindlasti minu arvates peaks sel kanalil olema ka meelelahutus ja eeskätt jutt käib igasugustest intellektuaalsetest ja vähemintellektuaalsetest võistlustest nagu "Kuldvillak "ja muud sellised asjad nagu "Mis, Kus, Millal?" Et inimestel oleks võimalik seal osaleda, näha iseennast, näha oma sõpru seal," rääkis Postimehe vene toimetuse juht Jevgenia Garanža.

Palju aega programmi arendamiseks pole jäänud

Valitsus ootab rahvusringhäälingu juhatuselt novembriks täpsemaid plaane, kuidas uue telekanali loomisega edasi minna. Palju aega programmi arendamiseks pole enam jäänud, esimeste salvestustega tuleb alustada juba kevadel.

Rahvusringhäälingu juhatuse liige Ainar Ruussaar ei karda, et ERR-il ei jätku selleks tegijaid.

"Küll ja veel, meil on toredaid, intelligentseid inimesi terve Eestimaa täis," lausus Ruussaar. "Ma ei karda ka seda, et venekeelne elanik ei leia seda nii öelda rahvusringhäälingu uut telekanalit üles. Küsimus on see, et mis on see motivaator, et ta nuppu vajutaks. See on suur ülesanne, aga me peame selle ära lahendama."

Praeguste plaanide kohaselt alustab uus venekeelne telekanal alates järgmise aasta esimesest septembrist.

Publik ootab meelelahutust ja tõde

"Aktuaalne kaamera" käis Tallinnas ka tänaval küsimas, mida ootavad loodavalt telekanalilt Eesti vene keelt kõnelevad inimesed.

Võttegrupiga rääkinud Oleg loodab näha rohkem filme. "Rohkem filme, mingeid meelelahutuslikke, võib-olla Vene meelelahutuslikke saateid nagu "Comedy Club"," arvas ta.

Maksim, Deniss ja Jekaterina aga ütlesid, et ei vaata üldse televiisorit ning saavad oma info pigem arvutist.

"Minu arvates peab olema poliitiline tõde, mitte nagu praegu kajastatakse: venelased - see on halb, ukrainlased - hea. Seda peab näitama inimestele ja igaüks peab ise valima, mida ta toetab," leidis omakorda Maria.

Maksim tahtis näha sellist saadet nagu "Kes? Kus? Millal?" "See on minu lemmiksaade ja ilmselt ainuke, mida vaatan," tunnistas ta.

"Ma vaatan kõiki ja Vene kanaleid ka. Seal on kõik kanalid huvitavad ja huvitavamad kui meil," märkis Ene.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: