Akadeemilised organisatsioonid kogunesid vastupanupäeva puhul Tallinnas rongkäigule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vastupanupäeva tähistamisega jõuti täna õhtul Tallinna Raekoja platsile, kuhu olid rongkäiguks Vabadussõja võidusamba juurde üles rivistunud akadeemiliste organisatsioonide esindajad.

korp! Fraternitas Estica liige Lauri Linnamäe ütles "Aktuaalsele kaamerale", et akadeemiliste organisatsioonide kolm põhiomadust on haridus, vennastus ja isamaalisus.

"Meie tunneme, et meie asi on kanda isamaalist mõtteviisi. Meie asi on kanda eestlust edasi nii, et see ei oleks mingi nähtus muuseumist, vaid oleks elav noorte inimeste südamesse kuuluv asi," ütles Linnamäe.

Ta selgitas, et 22. september on Eestile sellepärast oluline, et täpselt sel päeval 70 aastat tagasi pidas Eesti valitsus viimase istungi Eesti oinnal. Oli kahe okupatsiooni vaheline lootusetu ajahetk, kuid tuldi siiski kokku ja moodustati põhiseaduslik valitsus. See tähendab, et nõukogude okupatsioon ei võtnud Saksa omalt üle, vaid naases Eesti valitsust kukutades.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: