Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ligi: erakonnad ei tohi dikteerida palgatõusu tempot

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles sotside alampalga tõstmise ideed kommenteerides, et kuigi palgatõus on vajalik, ei tohi erakonnad selleks tempot dikteerida. See võib tema sõnul viia töökohtade kadumiseni.

"Eesti miinimumpalk ei ole loomulikult korralikuks äraelamiseks piisav. /.../ On selge, et väikesepalgaliste palgatõus on vajalik, ent erakonnad ei saa siin dikteerida tempot, mis viiks töökohtade kadumisele," ütles Ligi ERR-i uudisteportaalile.

Tema sõnul on Eesti tööturg palju keerulisemas seisus, kui tõdemus väikesest miinimumpalgast.

"Ühelt poolt tõmbavad rikkamad riigid eesotsas Soomega sealsete palkadega ära inimesi, teisalt tõmbavad märksa madalamate palkadega Läti ja Leedu ära meie töökohad, kui kulusid liiga kiiresti tõstame," leidis minister.

"Miinimumpalk on tööandjate ja töövõtjate kokkulepe, kus avalikku poliitilist survet pole mõistlik avaldada," ütles Ligi.

Sotsiaaldemokraadid esitasid plaani tõsta alampalka igal aastal ligi 20 protsenti nii, et see tõuseks praeguselt 355 eurolt 2019. aastaks 800 euroni.

Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar ei pidanud sotside plaani realistlikuks. Ta ütles, et mõistlik alampalga tõus aastas tuntava majanduskasvu ajal oleks umbes kümme protsenti.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: