Ornitoloogid kogunesid Matsallu Hiinas ohtu sattunud kahjalate olukorda arutama

Foto: ERR

Matsalu rahvuspargis ja seda ümbritsevatel põldudel näeb praegu tuhandeid majesteetlikke sookurgi. Samas pole Läänemaa praegu ainult suur rändlindude kokkusaamispaik. Haapsalus on praegu koos ka kahekümne kolme riigi ornitoloogid ja looduskaitsjad, kelle aruteluteemaks on kahlajate ja teiste rannalindude olukord maailmas. 

Kahlajatega on suurim probleem Hiinas, kus kuivendatakse ja kindlustatakse Kollase mere mudast rannikut, et võita juurde maad inimeste elutegevuseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Rahvaarv suureneb ja nad vajavad rohkem maad. Lihtsaim moodus seda saada on kuivendada mudavälju," selgitas rahvusvahelise kahlajatöörühma president Yvonne Verkuil.

Viimase kümne aastaga on seetõttu kadunud 80 protsenti kahlajatele olulisest tohutu suurest alast. Kahlajate tähtis peatuspaik on ka Matsalu.

"Matsalu on nende linnuliikide jaoks väga tähtis paik, eriti niidurüdile. Matsalus on selle liigi üks maailma tähtsaim asurkond," rääkis rahvusvahelise kahlajatöörühma asepresident Ole Thorup.

Eestis on lood palju paremad kui Hiinas. Rannaalasid niidetakse ja püütakse neid hoida järjest pikemalt niiskena, et rannalindudel oleks toitu ja pesitsuspaiku.

 

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: