Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajateenistusse tulevate noormeeste tervis ei pea sageli füüsilisele koormusele vastu

Kaitseressursside ameti kutsel asub oma ajateenistust täitma üle 1100 noormehe. See on tänavu kolmas teenistusse kutsumine. Kutsealuste tervis, mis peegeldab rahva tervise üldist taset, jätab aga kohati soovida.

Kaitseressursside ameti peadirektor Margus Pae rääkis "Vikerhommikule", et eelmine teenistusse kutsumine sujub hästi – üldjuhul piisab ühe kutse saatmisest, kuid on ka neid, kellega tuleb rohkem tööd teha ja saata mitu kutset. "Tulemused on päris head ja võib rahule jääda," ütles Pae.

Pae märkis aga seda, et noormeeste tervis ei ole siiski väga kiita, mis tuleb välja teenistusse kutsutute arstlikus kontrollis. "Ega ta ei saagi olla parem või halvem kui meie rahva tervis," nentis Pae.

Probleemid on Pae sõnul juba aastaid samad. Noormehed ei pea sageli vastu kasvavale füüsilisele koormusele ning seetõttu tekivad teenistuses probleemid.

Lisaks tuleb ette psüühika- ja käitumisprobleeme. "See on kindlasti koht, kus võiks olukord olla parem ja eelkõige mitte kaitseväe, vaid rahva tervise seisukohast," ütles Pae.

Pae selgitas, et kuigi otseselt pole mõõdetud Ukrainas toimuva mõju ajateenistuse populaarsusele, siis teatavat mõju see kindlasti riigikaitse seisukohalt omab. Üha enam muutub ajateenistus populaarsemaks ka neidude hulgas.

Täna läheb vabatahtlikuna ajateenistusse ka kaheksa neidu. Ühtekokku võimaldavad olmetingimused aastas ajateenistusse võtta 38 tütarlast.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: