Eesti Teadusagentuur: EKI institutsioonaalsed uurimistoetused vähenevad kehva taotluse tõttu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raha.
Raha. Autor/allikas: AP/Scanpix

Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel ütles, et EKI institutsioonaalsed uurimistoetused vähenevad tõepoolest, ent seda paraku kehva taotluse tõttu.

Koppel selgitas ERR-i uudisteportaalile, et kõik teadusasutused teevad väga palju töid ja saavad erinevatest kohtadest erineva tegevuse eest ka töö eest tasu.

Ta ütles, et üks valdkond, mille rahastus EKI-s langeb, võib olla nn institutsionaalne uurimistoetus, mille taotlus rahuldamata jäi.

"Nad soovisid kahte teemat jätkata ja nendest üks kukkus läbi. Nii, et seal langeb küll nende rahastus peaaegu 60 protsenti. Põhjus, miks ta välja kukkus oli lihtsalt see, et see ei olnud konkurentsivõimeline. See oli kehv taotlus. Eestis on teadus kvaliteedipõhine - kvaliteet on kõige kõrgem kriteerium ja kui on ikkagi kehv töö, siis selle eest raha ei saa," sõnas Koppel.

Koppel ütles, et kuna EKI kodulehel on viimane aasta aruanne aastast 2010, siis ei ole tal täna võimalik öelda, kui suure osa taotluse mitterahuldamine EKI rahastusest ära võtab.

Eesti Keele Instituudi (EKI) direktor Urmas Sutrop ütles täna ERR-i raadiouudistele, et instituut ei suuda alarahastuse tõttu enam eesti keelt piisava kiirusega arendada ning asi on jõudnud ka koondamisteni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: