Liiklusekspert: liikluses hukkunute arvu on võimalik veel kaks korda vähendada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dago Antov.
Dago Antov. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

TTÜ professori Dago Antovi sõnul on võimalik vähendada Eesti liikluses hukkunute arvu kümne aastaga kaks korda.

Antov ütles Vikerraadio saates "Vikerhommik", et liiklussurmade vähenemine kaks korda kümne aasta jooksul on reaalne.

"Kui me seame endale eesmärgiks, et meil kümne aasta pärast on kaks korda vähem liiklussurmasid, siis me saavutame umbes sellise taseme nagu praegu on Rootsis," ütles ta.

Eesti üldist liiklusolukorda kommenteerides ütles, ta, et kui võrrelda aega 20 või rohkem aastat tagasi, siis liikluses hukkunute arv on tunduvalt vähenenud. "90-ndate alguses sai liikluses Eestis surma umbes 500 inimest aastas. Nüüd on see arv enam-vähem stabiilselt alla saja."

Suurimaks ohuks liikluses peab Antov praegu liigset enesega rahulolu ja arvamust, et enam panustama ei peagi.

"Meil on võimalus olukorda veel oluliselt parandada, aga selleks tuleb tõepoolest panustada. Ja mitte ainult nendel ametkondadel, kes täna sellega kõige rohkem on tegelenud, ehk maanteeamet ja politsei- ja piirivalveamet," sõnas ta.

Antov rääkis nn nullvisiooni põhimõttest, mis tähendab tema sõnul seda, et transpordisüsteem peaks olema selline, kus hukkumisi ei aktsepteerita.

"See ei tähenda ainult kontrolli ja vastutust nende inimeste poolt, kes on otseselt seatud tegelema liiklusohutusega, aga see algab liiklejatest. See katab tegelikult ka selle valdkonna, mis puudutab näiteks projekteerijaid, ehitajaid, neid kes panevad liiklusmärke üles - see ring on üsna lai," lausus Antov.

Tema sõnul on oluline silmas pidada, et kõik, kes liiklusega tegelevad ja liiklusega kokku puutuvad, peaksid arvestama, et nende tegevusest sõltub väga palju.

Tallinnas peetakse täna seminari, kus otsitakse vastust küsimusele: kuidas muuta Eesti teed ohutumaks? Oma ettekandega esineb seal ka Dago Antov.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: