Tartu kaasava eelarve raames pakuti välja põnevaid ideid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu teine kaasav eelarve ehk eelarve koostamine elanikelt nõu küsides on jõudnud sinnamaale, et välja on sõelutud veerandsada põnevat ideed. Välja pakutud ideede hulgas oli nii selliseid, mis pakkusid linnale lisandväärtust ja ka neid, mille kohta talupojamõistus ütleks, et neid võiks linn ka ilma kaasamata ette võtta.

Ühe ideena pakutakse näiteks välja, et selle raha eest võiks teha Marja tänaval asuva trepi juurde kaldtee, mis teeks elu lihtsamaks nii lapsevankri lükkajatel kui ka jalgratturitel. Või siis korraldada järgmisel suvel hoopiski Tartu jalgpallinädal, mille käigus toimuks Tamme staadionil ka üks Eesti koondise jalgpallimäng, vahendas „Aktuaalne kaamera“.

Veel pakuti välja, et Annelinnast võiks teha elava linnagalerii. „Need üheksa- ja viiekordsed majad kaetakse seinamaalingutega. Täpsemalt need otsaseinad ja tekib selline terviklik linnaruum ja võib-olla ka ühtne identiteet,“ selgitas maastikuarhitekt ja idee autor Terje Ong.

Hoolimata sellest, et ka eelmise aasta kaasava eelarve rahad ei ole täies ulatuses veel välja jagatud, on linn optimistlik ja korda natuke ka muutnud.

„Pilootprojektis me ei jõudnud väga põhjalikult sellist otsesõnu kaasamist tehagi – tutvustasime ideid ja tegime kohe hääletuse. Sel aastal tegime aga päris palju ka arutelusid, kus toimus esmane sõelumine,“ märkis Tartu linnavalitsuse teabeteenistuse juhataja Lilian Lukka.

Kokku 25 sõelale jäänud idee vahel saab iga tartlane alates järgmisest esmaspäevast valida kaks ideed, mis seejärel ka teostuvad. Kaasamisvaimus tehakse eelarvet ka Kuressaares, Viljandis ja Elvas.

Toimetaja: Kai KreosHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: