Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu linn on osa omastatud haridusrahast tagasi saanud

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu haridusjuhtide omastamisskandaalis 2012. aastal süüdimõistetud on linnale osa rahast tagasi maksnud.

Kahe kohtuotsusega mõisteti haridusjuhtide omastamisskandaalis süüalustelt Tartu linna kasuks välja umbes 160 000 eurot ning linn on juba kätte saanud üle 38 000 euro, kirjutab Postimees.

Kohtu mõistetud summad on linnale ära maksnud Tartu haridusosakonna endine juhataja Boris Goldman, kes pidi tasuma 8737,98 eurot ning endine Kivilinna gümnaasiumi direktor Ants Serk, kellelt oli kohtuotsusega välja mõistetud 11 561,53 eurot.

Annelinna gümnaasiumi endiselt juhilt Jevgenia Lindevaldtilt on linnal saada suurem summa, seni on ta tasunud 16 715,68 eurot, lähiajal võib linn saada tagasi ettevõtjalt Andres Antilt ja Lindevaldtilt solidaarselt väljamõistetud 42 877,44 eurot.

Kõige rohkem on nõudeid Irina Aabi vastu, kellelt linn on seni täitemenetluse kaudu saanud 51 eurot ja 88 senti ning täitemenetlus jätkub, sest Võru kohtutäitur on koostanud 17. septembril Aabile kuuluva kinnisasja arestimise akti, kinnisasja hind on 85 000 eurot ja kinnistu võõrandatakse täitemenetluse käigus.

Linn ei esita nõuet endisele kommertsgümnaasiumi direktorile Priit Hännile, kellelt kohus mõistis solidaarselt Aabiga välja 3687 eurot, kuid kes tegi juhtunu uurimisel linnaga koostööd.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: