Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tervishoiutöötajad otsivad haiglate liiduga kokkulepet riikliku lepitaja juures

Septembri keskel ei jõudnud tervishoiutöötajad haiglate liiduga kollektiivlepingu läbirääkimistel kokkuleppele ja täna kohtuvad osapooled töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja juures.

Hiljuti tehtud uuringust selgus, et 72 protsenti arstidest töötab rohkem kui 40 tundi nädalas. Arstide liidu president Andres Kork tõdes, et kui neli keskhaiglat peaksid kinni töö- ja puhkeaja seadusest, siis ei suudaks neist ükski täita isegi pooli kohustuslikest valveringidest, vahendasid ERR-i teleuudised.

Haiglate liidu juht Urmas Sule ütles pärast viimast kohtumist tervishoiutöötajatega, et praeguses olukorras riikliku lepitaja poole pöördumine on ainus võimalik samm, sest kokkuleppeks vajaliku summa leidmine ei ole enam haiglajuhtide pädevuses.

Riikliku lepitaja Henn Pärna hinnangul ei ole aga poliitilise tahteta võimalik tervishoiusektoris töörahu saavutada.Tervishoiutöötajad näevad lahendusena haigekassa jaotamata kasumi kasutuselevõttu, mille suuruseks on 147 miljonit eurot. Kui riikliku lepitaja juures töötülile lahendust ei tule, võivad tervishoiutöötajate sõnul järgneda aktsioonid.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: