Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elvalased toetaksid kaasavast eelarvest näiteks laste sporti ja kergliiklusteid

{{1412319234000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Kaasava eelarve jaoks mõeldud 10 000 eurot moodustab Elva linnaeelarvest 0,15 protsenti ning elvalaste hinnangul võiks kaasavast eelarvest toetada näiteks Elva Hansapäevi, laste huviringe ning luua kergliiklusteid.

Linnaelanikud jagasid ERRi raadiouudistega raha kasutamiseks selliseid mõtteid:

* Vaja oleks toetada laste sporti, et lastega peredel oleks natuke lihtsam.
* Kõnniteed – nii hea oleks linna servast tulla käru või rattaga.
* Investeerida mõnda üritusse. Tore oleks, kui Elvas oleks ka midagi Hansapäevade sarnast.

Elva kinnitas kaasava eelarve kasutamise esmaspäevasel linnavolikogu istungil, kuid mõtted selles suunas liikusid juba ammu.

Elva abilinnapea Heiki Hansen selgitas seda, et kaasav eelarve annab linnarahvale võimaluse osaleda ja tutvustada oma ideid ja seda teistele linnaelanikele "maha müüa".

Linnavolikogu esimees Meelis Karro peab kaasava eelarve protsessi kasulikuks ka linnavõimule, kes saab nii aimu linnarahva eelistustest. Mitu ideed on linnavalitsusel ja -volikogul mõttes mõlkunud, kuid neid pole osatud seada tähtsuse järjekorda. Kaasav eelarve annab aga ka võimule aimu, millises järjekorras tuleks ideid hakata ellu viima.

Kõik, kellele Elva käekäik korda läheb, saavad oma ideid kaasava eelarve kasutamiseks esitada esmaspäevast alates kaks nädalat. Oma kõige lemmikuma idee saavad valida kõik vähemalt 16-aastased Elva kodanikud novembri alguses. Hääletusele lähevad need projektid, mis läbivad edukalt komisjoni sõela.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: