Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rail Balticu Eesti valdusettevõtte juhiks sai Indrek Orav

Indrek Orav.
Indrek Orav. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna allkirjastas majandusminister Urve Palo Rail Balticu Eesti valdusettevõtte asutamisdokumendid. Ettevõtte juhatuse liikmena asub tööle Indrek Orav ning nõukogu liikmetena Anti Moppel, Agris Peedu ja Illar Kaasik.

Orav asub Rail Baltic Estonia OÜ juhina tööle alates 15. oktoobrist.

Varem on Orav olnud AS Eesti Raudtee juhatuse liige, töötanud Radisson SAS hotelli nõukogu esimehena ja puidutootja Notio Puit juhatuse esimehena. Praegu on ta AS Viking Window nõukogu esimees.

Orav ütles, et Rail Balticu panust Eesti liikumisvabaduse ja kaubavahetuse edendamisse ning majandusarengusse on raske ülehinnata. Ta usub, et tema juhtimis- ja läbirääkimisoskused ning kogemused raudteevaldkonnas aitavad projekti kiirele ja ladusale ettevalmistamisele kaasa

"Esmase ülesandena uues ametis näen Balti riikide Rail Baltic ühisettevõtte kiiret käivitamist, mis on kavandatud lähikuudele," lisas ta.

Nõukogu liige Illar Kaasik on OÜ Investment Agency juhtivpartner, Agris Peedu rahandusministeeriumi asekantsler ning Anti Moppel majandusministeeriumi nõunik.

Loodud valdusettevõtte peamine ülesanne on Eesti riigi huvide esindamine Balti riikide ühisettevõttes RB Rail AS, hõlmates muu hulgas rahastamistaotluste, projekteerimis-, ehitus- ja muude hangete ettevalmistust ning äriplaani koostamist. Indrek Orav hakkab kuuluma Balti riikide ühisettevõtte nõukogusse.

Valitsus andis 21. augustil Palole volitused asutada Rail Balticu valdusettevõte Eestis ning omandada kolmandiku suurune osalus Rail Balticu rahvusvahelises ühisettevõttes.

Rail Baltic ühendab Eesti ülejäänud Euroopa ning naaberriikide Läti ja Leeduga. Euroopa Liidu rahastuse toel jätkatakse ettevalmistustega ehitustöödeks eeldatavasti aastatel 2017-2018.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: