Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kooselu seaduse vastasele meeleavaldusele tuli inimesi erinevatest Eesti piirkondadest

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Riigikogu ees avaldasid täna meelt kooseluseaduse vastased. Meeleavalduse korraldas sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks ning meeleavaldajaid oli kokku tulnud erinevatest Eesti piirkondadest. Kooseluseadus on riigikogus teisel lugemisel teisipäeval.

Enne meeleavaldust toimus Nevski katedraalis pühapäevane jumalateenistus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Saada nüüd sina issand, meie jumal oma taevalikku õnnistust meie ja meie riigi valitsejate peale," ütles üks vaimulikest. Kooseluseadust ei toeta ükski Eesti kirikute Nõukogu liikmeskirik.

"Selle seaduse vastuvõtmine oleks osa tunduvalt laiemast püüdlusest väärastada meie ühiskonna kõlbelisi aluseid ning seaduse vastuvõtmisega see asi ei piirduks. Oleme kogunenud siia, et saata poliitikutele väga selge sõnum - Eesti rahvas ei lepi enese alandamisega, meie kultuuriliste traditsioonide jalge alla trampimisega, tehtagu seda, kas väärastunud sallivuse loosungi all või välisisandate survel," ütles Sihtasutuse "Perekonna ja traditsiooni kaitseks" juhatuse esimees Varro Vooglaid.

Tartust meelt avaldama tulnud Priit Rajasaar üles, et on seaduse vastu, sest ei taha, et homopropaganda jõuab lasteaedadesse.

"Minule ei meeldi, et minu lastele või lastelastele hakatakse juba lasteaiast peale homopropagandat tegema," rääkis ta.

Kui temalt küsiti, kus sellist propagandat tehakse, tõi ta näiteks Suurbritannia, USA ja Taani.

"Meie tahame täpselt seda sama asja vastu võtta, mis seal tuleb. Küsige Varro Vooglaiu käest ajakirja, seal on kõik ilusti kirjas millist rahvust meile pähe aetakse," ütles Rajasaar.

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles, et inimestega vesteldes jäi talle mulje, et kardetakse, et nendega hakkab midagi juhtuma.

"Mina usun, et minu 41 aastat kestnud traditsiooniline abielu pärast selle seaduse vastuvõtmist ei muutu mitte kuidagi," märkis Nestor.

84-aastane agronoomiharidusega Eevi Uudeküll tuli meelt avaldama Keilast. Kooseluseadust võrdles ta karuputkega, millest isegi mesilased pidavat suure kaarega mööda lendama.

"Vot see seadus on praegu selline, et me peame sealt suure kaarega mööda minema," ütles Uudeküll.

Aleksander Nevski katedraali kõrval oli näha ka keskaja eeskujul rõivastatud inimesi, kes juhtisid tähelepanu keskaegsele mõtlemisele. Samuti oli näha vikerkaarevärve.

"Võrdsed õigused kõigile. Meie ilmselgelt toetame kooseluseadust. Igaühel on õigus enda arvamusele ja seetõttu oleme ka meie siin, et näidata, et meie ei toeta nende arvamust," ütles Anette.

Kooseluseaduse teine lugemine on riigikogus teisipäeval.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: