Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Varro Vooglaid: meil pole huvi tegeleda kooseluseadusega, kuid oleme kistud võitlusesse

Foto: Foto: ERR

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht Varro Vooglaid ütles, et organisatsioon tegeleks parema meelega muude Eesti peresid puudutavate probleemidega, kuid on nüüd kistud kooseluseaduse võitlusesse.

Kooseluseaduse ümber käivad vaidlused on lõhestanud ühiskonda. Varro Vooglaid ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et tuleb mõelda selle peale, millest on see põhjustatud. "Kui riigikogu on surunud läbi seaduse, mida ei toeta Eesti ühiskonna enamus - kuni 2/3 rahvast -, siis on ka ootuspärane, et inimestel tekivad rasked tunded ja nad nõuavad, et austataks demokraatia põhimõtteid."

Vooglaid kinnitas, et sihtasutus tegeleks hea meelega juba ammu teiste traditsiooniliste perekondade kaitseks mõeldud küsimustega. "Meil pole mingit erilist huvi tegeleda kooseluseadusega. Meie eesmärk on seista kultuuriliste alusväärtuste eest üldiselt, aga oleme kistud võitlusesse, mis on läinud intensiivseks sugugi mitte meie soovil," märkis ta.

"Me juba 2013. aasta kevadel kogusime rohkem kui 38 000 allkirja, esitasime need riigikogule ja mina lootsin, et demokraatlikus riigis parlament võtab meid kuulda. Nii palju allkirju pole ühegi seaduseelnõu vastu minu teada parlamendile esitatud. Mingit reaktsiooni aga ei olnud, vastupidi, liiguti edasi veelgi suurema hooga, misõttu tulid protestikirjad, millest polnud kasu, ja meeleavaldus, millest pole olnud kasu. Lõpuks jääb inimestele mulje, et nende häält absoluutselt ei kuulata," lisas ta.

Vooglaiu kinnitusel on tehtud sihtasutusele ettepanekuid minna poliitikasse, kuid vastus on olnud alati eitav. Ta selgitas, et sihtasutuse eesmärk on üles ehitada kodanikuühiskonda, mida Eestis tema sõnul praegu autentsel kujul ei eksisteeri.

"Kodanikuühiskonna eelduseks on see, et on olemas organisatsioonid, mis ei sõltu valitsuse rahalisest toetusest. Täna on selline sisuliselt ainult SA Perekonna ja Tradtisiooni kaitseks. Meil on palju laiemad eesmärgid," kommenteeris ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: