Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna linn otsib linnahalli arendamiseks tuge fondidelt ja erainvestoritelt

Tallinna linnavalitsuse plaan näeb ette, et linnahallist saab 2018. aastaks konverentsikeskus. Investeeringute maht käib aga linnale üle jõu ning abi otsitakse nii Euroopa Liidu fondidest kui ka erainvestoritelt.

Linnavalitsuse eesmärk linnahall viimaks korralikult taastada on seatud vabariigi sünnipäevaks ja Euroopa Liidu eesistumise ajaks 2018. aastal, kinnitab Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

"See peab olema korda tehtud niimoodi, et see vastaks muinsuskaitse nõuetele. Seda saabki ainult sel moel korda teha, et laias laastus selle funktsioon ei muutu. Kontserdisaal säilib ja sealt edasi tuleb see, millised tegevused sinna juurde tulevad. Sinna juurde me ideaalis näemegi, et tuleks konverentsikeskus," selgitas abilinnapea.

Ka ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) otsib võimalust rajada Tallinnasse konverentsikeskust.

EAS-i turismiarenduskeskuse projektijuhi Ott Sarapuu hinnangul ei tohi aga linnahallist rääkides unustada vajaliku investeeringu suurust ja selle mõttekuse küsimust.

"Loomulikult linnahall on üks võimalikest kohtadest ja kindlasti ka üks väga headest kohtadest, kus see võiks olla. See on kesklinnale äärmiselt lähedal, seal lähedal on hotellid, muu infrastruktuur. Ja loomulikult, mis saaks olla üldse selle vastu, et see piirkond tervikuna areneks," rääkis Sarapuu.

EAS otsib koostööd nii võimalike kinnisvarainvestoritega kui ka valminud konverentsikeskuse töö korraldajaga.

Äriliselt mõtlev ettevõtja ehitaks selle pigem lennujaama juurde ja linnahalliga tegelemiseks on vaja omavalitsuse suuremahulist tuge, arvab kinnisvarafirma Eften Capital juht Viljar Arakas.

"Eraettevõtlus saaks sellega tegeleda ainult siis, kui selle asemel on tühi plats," nentis Arakas. "Kui seal kehtivad tänased muinsuskaitse eritingimused, kehtivad piirangud, mis on erinevatele olümpiarajatistele, mis Tallinna regati ajaks loodi, siis kahjuks erakapital seal ühtegi mõistlikku äriplaani ei näe."

Muinsuskaitse tingimused on ajapikku muutunud leebemaks

Jäähall ei pea enam jääma jäähalliks ja minimaalsed juurdeehitused on lubatud, väidab Tallinna kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Dubovik.

"2006. aastal olid kinnitatud muinsuskaitse eritingimused, need puudutasid ainult linnahalli. Praegu on koostatud ja kooskõlastatud muinsuskaitse eritingimused mitte ainult linnahallile, vaid ka kogu see territoorium, mis on selle kõrval, mis lubab uusi ehitusmahte ja laiendusi," rääkis Dubovik.

Kuid üks on kindel: pole ühtki seaduse punkti, mis lubaks linnahalli arhitektuurimälestiste nimekirjast kustutada ja lammutada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: