Registreeritud töötus püsib 4% tasemel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Töötukassa tööpakkumiste stend.
Töötukassa tööpakkumiste stend. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Septembris jäi registreeritud töötute arv augustikuuga võrreldes samale tasemele, kuu lõpus oli töötuna arvel 25 242 inimest ehk 4% tööjõust.

Kõrgeim oli septembris registreeritud töötuse määr Valgamaal (8,2%) ja Ida-Virumaa (7,3%) ning madalaim Harjumaal (3%) ja Tartumaal (3,1%).

Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid lihttöölised (18%), teenindus- ja müügitöötajad (17%) ning oskus- ja käsitöölised (17%).

Töötukassa maksis septembris töötuskindlustushüvitist 8 700 inimesele ehk 30% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 400 eurot ning hüvitisteks maksti kokku ligikaudu 3,1 miljonit eurot.

Ligikaudu 112 euro suurust töötutoetust sai septembris 6 499 inimest ehk 22% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa septembris 486 inimesele. Keskmine septembris määratud hüvitis oli 1 517 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 705 000 euro.

Registreeritud töötuse statistika kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud. Üldise töötuse, hõive ja mitteaktiivsuse kohta Eestis teeb statistikat statistikaamet, kes viib selleks läbi kvartaalset tööjõu-uuringut.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: