X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Töövõimereformi peatamist taotleva piketi korraldamine käib täie hooga

Töövõimereformi peatamist sooviva piketi korraldamine on täies hoos. Homme keskpäeval nõuavad kuues Eesti linnas puuetega inimesed ja nende toetajad töövõimereformi koostamisel aja mahavõtmist.

Liikumispuudega inimeste liidu juhatuse liikme Tiia Sihveri kätte koondub üheaegselt kuues linnas toimuvate meeleavalduste korraldamise info. Praegu kulgeb kõik plaanipäraselt ja kuulda pole ka ähvardusi, mida enne 17. juunil toimunud piketti paljud puuetega inimesed ametnikelt said, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Põhiroll on minul ja mina oman seda põhiinfot, aga kindlasti ei tee ma kõike ise. Meil on kõik väga tublid, näiteks kurtide liidu esimehelt sain väga kena raporti, kui hästi on kurdid allkirjastanud petitsiooni nii paberil kui elektrooniliselt ja kuidas ta on kõik kohtadele kutsunud," selgitas Sihver.

Sihver on sotsiaalsüsteemis töötanud ja teab, mis on töövõimereformis vajaka. Tema sõnul puuetega inimesed ei jonni, vaid kardavad, mida läbi mõtlemata reform kaasa võib tuua.

"Ma arvan, et seda saab nimetada katastroofiks," nentis ta. "See on analoogne, kui me ehitame maja ilma vundamendita. Ehk hästi lihtsalt öeldes - inimesele esitatakse nõuded, mida tal ei ole võimalik täita, sest talle pole loodud selleks võimalusi."

Sihveri sõnul näevad protestijad miinimumpaketina, et tuleb välja töötada neli sotsiaalteenust oma konkreetsete standarditega. "Ja peab olema ka rahastus ühtlane üle kogu Eesti, et ei kannataks inimene, ükskõik, millises omavalitsuses ta elab," lisas ta.

Lisaks puuetega inimesi koondavatele organisatsioonidele on lubanud homme keskpäeval Eesti suuremates linnades tänavatele tulla ka mitmed teised ühingud ja liidud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: