Tartu kaasava eelarve hääletusel sai enim hääli kõnniteede mugavamaks muutmise idee ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

6.-12. oktoobrini oli Tartu elanikel võimalik anda oma hääl neile kaasava eelarve kasutamise ettepanekule, mida nemad pidasid kõige mõistlikumaks. Kõige enam hääli said idee muuta kõnniteed ristmikel mugavaks (422 häält) ja Emajõe kaldapiirde uuendamise ettepanek (360 häält).

Hääletamisel anti kokku 4029 häält 1938 hääletajalt. Igal hääletajal oli nädala jooksul võimalik valida 25 kaaslinlaste esitatud idee vahel ja anda kuni kolm häält.

3. koha sai idee parandada sportimisvõimalusi Dendropargis (332 häält), 4. koha Tähtvere Spordipargi kunstlumesüsteemi kaasajastamine (266 häält) ning 5. koha Annelinna elavate majade galerii (256 häält).

Vastavalt selle aasta kaasava eelarve tingimustele viiakse 2015. aastal ellu vähemalt kaks enim hääli saanud ideed, üks neist pidi olema investeering, teine võis olla nii investeering kui üritus. Ühe idee maksumuse ülempiiriks on 70 000 eurot. Kokku on kaasava eelarve kogusummaks 140 000 eurot, mis on umbes üks protsent Tartu linna investeeringute eelarvest.

Kevadel alanud kaasava eelarve protsessi esitati 92 ideed, millest arutelude jõudis 51 ja hääletusele 25 ideed.

Kaasava eelarve eesmärgiks on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia.

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: