Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartumaal, Saaremaal ja Pärnus korraldati bussijuhtide hoiatusstreik

Foto: ERR

Tartumaal, Saaremaal ja Pärnus korraldati GoBusi ja OÜ Tarbusi bussijuhtide hoiatusstreik, et toetada bussijuhtide palgatõusu nõuet.

Tartumaa bussijuhid teatasid kevadel, enne viimast Tartumaa liiniveohanget, et ei nõustu uuest aastast tööd jätkama madalama tasu eest kui 930 eurot kuus. Tööandja viimane pakkumine kollektiivläbirääkimistel küünib 750 euroni, vahendasid ERR-i teleuudised.

Pärnu linnas ning Saare maakonnas nõuavad bussijuhid 800-eurost kuupalka alates tuleva aasta algusest ja töötasu tõstmist 850 eurole esimesest juulist 2015.

Hoiatusstreik algas Tartu maakonnas hommikul kell 6.00 ja kestis tund aega. Streigi ajal väljusid maakonnaliinide bussid Tartu ja Elva bussijaamadest 15 minutit pärast graafikujärgset aega.

Saaremaal algas hoiatusstreik kell 6.25 ja kestis kuni 7.25-ni ning sel ajavahemikul väljuvad bussid samuti 15 minutit pärast graafikujärgset aega. Pärnu linnas algab hoiatusstreik kell 9.00 ning lõpeb kell 10.00. Pärnus jäävad teenindamata linnaliinid.

Transpordi ametiühingu bussijuhtide koordinaator Aare Kübarsepp kommenteeris olukorda.

"Streigihommik on alanud tavapäraselt, küsime kuutasu tõuse, üleriigiliselt Eelkõige nõuame et tööandjad hakkaksid tõsiselt suhtuma tööandja nõudmisse," rääkis Kübarsepp.

"Meie nõudmine Tartumaal on 930 eurot kuus," ütles transpordi ametiühingu juhatuse esimees Jaan-Hendrik Toomel.

 

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: