Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neinar Seli endal süüd ei näe

Neinar Seli.
Neinar Seli. Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Harju maakohtus algas täna kohtuprotsess Tallinna Sadama nõukogu eksjuhi ja Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli üle, keda riigiprokuratuur süüdistab olümpiakomiteele tehtud annetuse tõttu toimingupiirangu rikkumises.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus avaldas ülevaate süüdistusest ning pärast seda ütles Neinar Seli (54), et tema end süüdi ei tunnista. Seli sõnul on süüdistus talle ka arusaamatu.

Riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt hääletas Seli mullu oktoobris Tallinna Sadama nõukogu koosolekul enda juhitud olümpiakomiteele 250 000 euro eraldamise poolt.

Seli sai kahtlustuse toimingupiirangu rikkumises tänavu veebruaris ning siis teatas Seli, et tema endal süüd ei näe.

„Mingit vastuolu seadusega ma ei näe. Taandasin ennast EOK-i presidendiks saades sponsorluskomisjonist ja nüüd ministeeriumile probleeme valmistaval nõukogu koosolekul sponsorlust puudutava päevakorrapunkti hääletusel ei osalenud," on Seli ERR-i uudisteportaalile öelnud.

Seli sõnul ei ole ta ka varasemalt, veel EOK-i asepresidendina ehk aastatel 2008-2012 osalenud olümpiakomiteed puudutavate eraldiste otsustamisel.

Süüdimõistmisel korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadvas rikkumises näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: