Tartu kavatseb ära parandada 70 kõnni- ja sõidutee ristumiskohta ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Tartu linn kavatseb vastavalt elanike soovile parandada 70 kõnni- ja sõidutee ristumiskohta ning korrastada Emajõe kaldapiirdeid.

Tartu kaasaval eelarvel sai kõige rohkem ehk 422 häält idee teha paremaks kõnniteede ristumised sõiduteedega, vahendasid ERRi raadiouudised.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul saab projektile mõeldud 70 000 euro eest parandada kuni 70 kõnni- ja sõidutee ristumiskohta. "Inimesed peavad tähtsamaks käega katsutavaid investeeringuid," märkis Klaas.

Nii lapsevankri, jalgratta kui ka ratastooliga raskesti ületatavad sõidu- ja kõnniteede ristumised jäid silma Mihkel Lemberile jalgrattaga sõites. Teda rõõmustab see, et sama probleemi lahendamisega on linn hakanud tegelema ka väljaspool kaasavat eelarvet ja nähtavate tulemustega saab rahul olla. Lisaks äärekivi madalamaks tegemisele ja uuele asfaltile on pimedate jaoks paigaldatud ka mummulised kõnniteekivid. „See on väga hästi tehtud,“ oli jalgrattur rahul.

Mihkel Lemberi arvates tuleks esmalt ette võtta peamised magistraalid, näiteks Riia maantee kergliiklustee, samuti Annelinna piirkond, kus äärekivi on paljudes kohtades nii kõrge, et teed ületades peab jalgratta otsast iga kord maha tulema.

Teisele kohale platseerus kaasaval eelarvel 360 poolehoidjaga mõte korrastada Emajõe kaldapiirdeid. Idee käis välja Margus Holst. "Minu mõte oli Vene pärandist lahti saada. Praegused piirded ei ole lastele turvalised," leidis ta.

Hääletusel anti kokku 4029 häält 1938 hääletajalt.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: