Ansip: programmeerimine võiks kuuluda Euroopa riikide õppekavadesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Andrus Ansipi Twitter

Euroopa Komisjoni digitaalse ühisturu asepresidendi kandidaadi Andrus Ansipi hinnangul võiksid Euroopa liikmesriikide koolid õpetada programmeerimist.

Seejuures on tema eesmärgiks lisada programmeerimisoskuste arendamine ka õppekavadesse.

Euroopa Parlamendi saadiku, Saksa piraadiparteisse kuuluva Julia Reda initsiatiivil vastas Ansip täna Twitteris tund aega inimeste küsimustele Euroopa Komisjoni plaanide kohta digitaalvaldkonnas.

Twitteri kasutaja @mermdiaz märkis, et praegu on käimas Euroopa programmeerimisnädal ning küsis Ansipilt, kuidas kavatseb volinik seda ettevõtmist järgmisel aastal edasi arendada. Ansip vastas, et koolid peaksid hakkama õpetama programmeerimist, sest Euroopa vajab IT-valdkonnas pädevaid inimesi.

"Ma tahan viia programmeerimise õppekavasse," lisas ta.

Hariduse valdkonda puudutavatele küsimustele vastates pidas Ansip veel oluliseks seda, et kiire internet oleks kättesaadav ka koolides, sest informatsiooni- ja kommunikatsioonivaldkonna võimalustega saab hariduses läbi viia suuri ja vajalikke muudatusi.

Samuti tõi ta välja, et Euroopa Komisjon on juba võtnud eesmärgiks õpilaste ja õpetajate digikompetentsuse tõstmise.

Kokku postitas Ansip tunni aja jooksul 127 Twitteri postitust. Lisaks haridusele puudutasid talle esitatud küsimused autoriõiguste, netineutraalsuse, avaliku halduse moderniseerimise ning era- ja ärihuvide ühildamise probleeme nn digiajastul.

Eesti endine peaminister märkis seejuures, et tema hinnagul peaksid inimestel internetis olema samasugused õigused, nagu neil on väljaspool internetti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: