Hõimunädal on jõudnud maakondadesse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Hõimunädal on jõudnud lisaks suurematele linnadele ka Eesti maakondadesse. Mitmetel soome-ugri ansamblitel on tekkinud tänu hõimupäevadele tihedad sidemed Eestiga, sealhulgas ka Lõuna-Eestis tuuritaval Meremal.

Njudi on traditsiooniline ersa muusikariist pilliroost. Minoorne pala võib küll tukku peale ajada, kuid selline oli esivanemate elu ja ersade ansambel Merema esitab seda võimalikult ehedal kujul. Olgu see muusika või rahvariie. Kuigi igale traditsioonile saab lisada kübekese isikupära, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Merema folklooristuudio juht Jekaterina Modina näitas oma kaitsepulka, kuhu ta teeb sälgu iga kontsertreisi kohta. "Varsti pole siin enam muud, kui sälgud ja üks tuleb Eestist naasmisel kohe juurde teha," ütles ta.

Eesti sälkusid on pulgal tegelikult juba omajagu ning siinkandis on neil tekkinud soojad suhted setodega, kellega on ühtseid jooni märgata kõiges.

Põlva seto seltsi liige Svetlana Roht selgitas, et lauldakse mitte laulu, vaid lugu. "See võib kesta lõpmatuseni - hakatakse kuskil hommikust peale ja kõik, mis sa päeval teinud oled. Kõik need lugulaulud on hästi sarnased."

Muidugi ei saa vennastumine toimuda tavalisel kontserdil ehk õhtu lõpuks on ka publik tegevusse haaratud. Ja see teeb hõimupäevadest tõelise vennastuspeo.

Hõimunädal jätkub Eesti eri paigus pühapäevani.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: