Mihkelson: Venemaa eriteenistuste huvi Balti ja Lääne regiooni vastu on kasvanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Marko Mihkelson.
Marko Mihkelson. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on ilmselge, et Venemaa eriteenistuste huvi kogu Balti ja Lääne regiooni vastu on kasvanud.

Riigikogu väliskomisjon korraldab täna riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu, et analüüsida muutunud julgeolekukeskkonda Euroopas, vahendasid ERRi raadiouudised. Ettekande teevad riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, välisminister Urmas Paet ja kaitseminister Sven Mikser.

"Eston Kohveri kaasus on ilmselge näide sellest, et Venemaa eriteenistused on aktiivsed, aga mitte aktiivsed ainult meie regioonis või meie suunal. Üldine Lääne riikide analüüs räägib sellest, et nende luurevõimekus ja aktiivsus ehk Venemaa tegevus lääneriikides on võrreldav külma sõja tippaegadega," rääkis Mihkelson.

Samas ei piirdu kindlasti Venemaa huvi vaid Balti- ja Läänemereriikidega ning strateegiline huvi on Lääneriikide ühtsuse murendamine nii NATO-s kui Euroopa Liidus.

"Üks on kindlasti igasugune mõjutustegevus. Ega seda palja silmaga väga hästi näha ei ole. Aga kas või meiegi meedias on viimasel ajal räägitud sellest, kuidas Venemaa on kasutamas lääneriikide äärmusrühmitusi oma huvide kaitsel või lääneriikide sidusama poliitika murendamisel," märkis Mihkelson.

"Oleme oma uurimuses ja kuulamistes keskendunud Põhjala-Balti regioonile ja näiteks see tegevus, mis Venemaal on Rootsi ja Soome vastu ettevõetud, küll rohkem militaarkontekstis, viitab ilmselt sellele, et Venemaa üritab mõjutada Soomet ja Rootsit nende lähenemisel NATO-ga," lisas Mihkelson.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: