Jüri Ratas jätkab tööd Keskerakonnas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1413456649000 | amCalendar}}
Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: ERR

Riigikogu aseesimees ja Keskerakonna juhatuse liige Jüri Ratas kinnitas, et ta jääb hoolimata spekulatsioonidest Keskerakonna liikmeks ning kandideerib riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa ringkonnas.

"Paljud erakonnakaaslased on teinud mulle ettepaneku kandideerida neil valimistel Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas, kus konkureerib enamik peaministrikandidaate ning mitmed erakonna juhid. Spordimaailmast võrdlust tuues võiks seda nimetada Eesti meistriliigaks. Kaalusin ettepanekut väga põhjalikult ning meeskonnamängijana otsustasin tõsise väljakutse vastu võtta," teatas Jüri Ratas.

Ratas lubas anda end parima, et Keskerakond võidaks riigikogu valimised ja saaks taas valitsusse.

Ta märkis, et poliitikas oldud aja jooksul on ta alati püüdnud luua asjalikke ja sõbralikke sidemeid ka teiste erakondade esindajatega ning reeglina on see õnnestunud. "Eriti tihe on olnud kontakt riigikogu tasandil ning seda ka viimastel kuudel ja nädalatel. Mulle teeb rõõmu, et kõigil meie erakondadel on arvestatav ühisosa Eesti riigi kindlustamisel ja edasiviimisel," lisas Ratas.

Ratas täpsustas ERR-i uudisteportaalile, et täna tehtud avaldus erakonnas jätkamise kohta oli tema jaoks selge juba mitu päeva tagasi.

Täna levisid mitmel pool meedias kuuldused, justkui kavatseks Jüri Ratas Keskerakonnast lahkuda. Näiteks TV3 teatas oma tänases "Kolmeraudset" tutvustavas pressiteates kell 12.39, et "stuudios on Jüri Ratas, kes kommenteerib oma lahkumist Keskerakonnast ja räägib uutest sihtidest poliitikas." Samuti kirjutas Ratase võimalikust parteist lahkumisest Postimees.

Simson: Jüri Ratas on erakonna parim valik esinumbrite ringkonda

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Kadri Simsoni sõnul on Jüri Ratase otsus kandideerida Keskerakonna ridades Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas ainuõige samm. Simson märkis, et tegemist on ringkonnaga, kus lähevad vastamisi Eesti tipp-poliitikud.

"Harju- ja Raplamaa valimisringkonna näol on tegemist piirkonnaga, kus jagatakse kõige enam mandaate ning see piirkond vajas võimalikult tugevat kandidaati. Kui võrrelda Jüri Ratase senist toetust valijate hulgas teiste kandidaatidega, siis ei Mikser, Rõivas ega Parts pole küündinud riigikogu valimistel Jüri Ratase tulemusteni. Olen veendunud, et Jüri tänane otsus tagab selle, et Keskerakond teeb antud ringkonnas enda läbi aegade tugevama tulemuse,“ sõnas Kadri Simson.

Simson lisas, et kui vaadata viimase kahe aasta erakondade toetusreitinguid on selge, et valijatel on üha suurenev soov sotsiaalsema poliitika ning valitsuse järele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: